AYT Deneme Tavsiyeleri (Sayısal-Eşit Ağırlık-Sözel)

AYT Deneme Tavsiyeleri
YKS’nin giderek yaklaşmasıyla, bol bol sınav provası yapacağın deneme sınavı çözme dönemine girmiş olduk. Konu çalışmalarının devam ederken, deneme sınavı çözerek pratik kazanman gereken bu süreçte senin için AYT Deneme Tavsiyeleri veriyoruz! Her seviyeden ve her alandan derlediğimiz AYT denemeleri ile sınav hazırlığına hız kesmeden devam edebilirsin!

AYT Deneme Tavsiyeleri – Sayısal

Karekök - AYT Deneme Tavsiyeleri

Karekök – AYT Deneme Tavsiyeleri

Karekök Yayınları, TYT sınavında olduğu gibi AYT sınavı için de öğretici bir sınav hazırlamış. Kendini yeterli hissediyorsan aynı yayının “İddialısına” serisi de bulunuyor.
FDD - AYT Deneme Tavsiyeleri

FDD – AYT Deneme Tavsiyeleri

FDD, AYT deneme sınavlarının zor olmasıyla biliniyor. Konu çalışmaları olarak henüz yolun başındaysan başka denemeleri tercih edebilirsin ancak belli bir seviyeye gelmişsen, FDD iyi bir kaynak sayılabilir.
ÜçDörtBeş Matematik - AYT Deneme Tavsiyeleri

ÜçDörtBeş Matematik – AYT Deneme Tavsiyeleri

Ders özelinde inceleyecek olursak, ÜçDörtBeş yayınlarının AYT Matematik denemesi, orijinal ve ÖSYM soru tipi ile uyumlu sorulara sahip.
Endemik Fen Bilimleri - AYT Deneme Tavsiyeleri

Endemik Fen Bilimleri – AYT Deneme Tavsiyeleri

AYT Fen Bilimleri kısmı için de, Endemik öne çıkan yayınlar arasında. Özellikle Biyoloji sorularının başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

AYT Deneme Tavsiyeleri – Eşit Ağırlık

Limit Yayınları - AYT Deneme Tavsiyeleri

Limit Yayınları

Limit Yayınları, Eşit Ağırlık’tan AYT sınavına hazırlanan öğrenciler için güzel bir deneme sınavı kaynağı çıkarmış. Sınava girmeden önce çözmeni tavsiye ediyoruz.
Hız ve Renk Edebiyat

Hız ve Renk Edebiyat

Edebiyat kısmı için inceleme yapacak olursak, Hız ve Renk Yayınları’nın çıkarmış olduğu deneme seti, gayet kavratıcı ve öğretici bir kaynak.
Bilgi Sarmal Sosyal - AYT Deneme Tavsiyeleri

Bilgi Sarmal Sosyal

Sosyal Bilimler-1 kısmı için Bilgi Sarmal Yayınlarını tercih edebilirsin.

AYT Deneme Tavsiyeleri – Sözel

Limit Yayınları AYT Deneme Tavsiyeleri

Limit Yayınları 

Limit Yayınları, AYT Sözel öğrencileri için öğretici ve geliştirici nitelikte bir 5’li deneme seti hazırlamış.
Palme Sözel

Palme Sözel

Palme, Sözel kısım için 5’li bir deneme çıkarmış. Sınava girmeden önce çözülecekler listene ekleyebilirsin!

Bonus: MEB Değerlendirme Sınavları

MEB, Kazanım Testleri ve Değerlendirme Sınavları yayınlıyor. Bu kaynaklar da sınav sürecinde sana yardımcı olabilir. MEB tarafından yayınlanmış deneme sınavlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsin.
Deneme sınavları, hem konu eksiklerini görmede, hem de süre kontrolü becerini geliştirerek sınava hazırlanmanda büyük rol oynuyor. Farklı yayın evlerinden, farklı seviyelerde bol bol soru görerek gerçek sınavdaki bütün senaryolara karşı kolayca hazırlanabilirsin!
İlgini Çekebilecek Diğer Yazılarımız: