Örnek Soru Çözümleri
Uncategorized

2018 TYT Çözümleri ve 2018 AYT Çözümleri

Kunduz eğitmenleri tarafından hazırlanan 2018 TYT çözümleri ve 2018 AYT çözümleri çözümlerine bu yazımızdan ulaşabilirsin.

2 dakikalık okuma
Sonnur tarafından yazıldı, 14.01.2021
2018 TYT Çözümleri ve 2018 AYT Çözümleri

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

2018 TYT çözümleri ve 2018 AYT çözümleri senin için bu yazımızda! 2018 YKS sorularının Kunduz eğitmenleri tarafından hazırlanmış detaylı ve açıklamalı çözümlerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsin.

2018 TYT Soru Çözümleri

2018 TYT Türkçe Çözümleri:

Kunduz – TYT Türkçe


2018 TYT Sosyal Bilimler Çözümleri:

Kunduz – TYT SOSYAL


2018 TYT Matematik Çözümleri:

Kunduz – TYT MATEMATİK


2018 TYT Fen Bilimleri Çözümleri:

Kunduz – TYT FEN


 2018 AYT Soru Çözümleri

2018 AYT Türk Dili ve Edebiyatı Çözümleri:

Kunduz – AYT TÜRKÇE


2018 AYT Sosyal Bilimler Çözümleri:

Kunduz – AYT SOSYAL


2018 AYT Matematik Çözümleri:

Kunduz – AYT MATEMATİK


2018 AYT Fen Bilimleri Çözümleri:

Kunduz – AYT FEN


Yukarıda görmüş olduğun çözümlerin tamamı Kunduz Eğitmenleri tarafından çözülmüştür. 2018 TYT — AYT YKS sorularına ve cevap anahtarına ÖSYM’nin sitesinden ulaşabilirsin. Yukarıda paylaştığımız dosyalar detaylı açıklanmış TYT 2018 ve AYT 2018 sorularının çözümlerini içermektedir.

TYT Soru Değerlendirmesi (Kunduz Ekibinden Barış Başaran — 2013 LYS TM-3 869.)

İlk defa yapılacağından dolayı herkesin kafasında bir soru işareti olan YKS’nin ilk kısmı olan TYT bugün tamamlandı. Sınavdaki sorular, ÖSYM’nin sınava dair açıkladığı tek kaynak olan örnek sorulara benzer nitelikteydi. Elimizde ÖSYM’nin açıkladığı tek kaynak olan örnek sorulardan çok da farklı bir sınavla karşı karşıya kalınmadı.

Sınava giren öğrencilerden aldığımız ilk geri dönüşlerde matematiğin nispeten zor, fenin ise beklenenden daha kolay olduğu duyumunu aldık. Sınav öncesinde öğrencilerin geçmiş yılların çıkmış sorularını bolca çözmüş olmaları ister istemez sınavı geçmiş yıllarla karşılaştırma dürtüsü uyandırıyor. Aslında TYT sorularını kolay veya zor olarak değerlendirmektense soru tiplerinde ve yapılarında bazı farklılıklar olduğunu belirtmek daha doğru olacaktır.

TYT’deki en büyük farklılığı matematik kısmında gözlemledik. Geçmiş yıllarda yapılan YGS sınavları ile karşılaştırdığımızda özellikle matematik sorularında gerçek hayata dayalı örneklere daha çok yer verildiğini söyleyebiliriz. Bu da öğrencilerin konuyu özümseyip ardından da karşısına çıkan problemi yorumlayabilme kabiliyetini ölçüyor. Tabi öğrencilerin bu tip sorularda zaman kaybetmeleri sınav süresini yönetmekte zorlanmalarına sebep oldu. Türkçe dersinde dil bilgisi sorularının sayısı azımsanamayacak kadar fazlaydı. Bu sebeple Türkçe sorularında çok zaman kaybedilmediği kanısı hakim. Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri soruları geçmiş yıllardan aşina olduğumuz bir tablo çizdi. Bu bakımdan öğrencilerin beklentilerine paralel olduğunu söyleyebiliriz.


Not: Yukarıda verilen çözümler Kunduz eğitmenleri tarafından hazırlanmış olup, telif hakları Kunduz’a aittir.

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL