Konu Anlatımı Yazıları
Örnek Soru Çözümleri
Uncategorized

LGS Örnek Sorular ve Çözümleri: Ocak Ayı 2019

MEB’in paylaştığı LGS Ocak Ayı Örnek Soruları, Kunduz eğitmenlerimiz tarafından çözüldü. LGS Ocak ayı örnek soru ve çözümleri bu yazımızda!

2 dakikalık okuma
Sonnur tarafından yazıldı, 24.01.2019
LGS Örnek Sorular ve Çözümleri: Ocak Ayı 2019

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Milli Eğitim Bakanlığı, sınavla öğrenci alacak orta öğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınava yönelik Ocak ayı örnek sorularını 22.01.2019 tarihinde odsgm.meb.gov.tr adresinden yayınladı. MEB’in Sayısal ve Sözel olarak iki bölüm şeklinde paylaştığı sorular, Kunduz eğitmenlerimiz tarafından çözüldü. 2019 Ocak ayına ait LGS örnek sorular ve çözümleri bu yazımızda!

Aşağıdaki linklerden 2019 LGS Ocak ayı örnek soru ve çözümlerine ders ders ulaşabilirsin:


2019 LGS Örnek Sorular: Ocak Ayı (Sayısal) 

2019 LGS Örnek Sorular: Ocak Ayı (Eşit Ağırlık)


MEB, öğrenci ve velilere fikir vermesi açısından örnek soru paylaşımı yapıyor. Ekim ayı örnek soru ve çözümlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsin.

Örnek sorular gösteriyor ki ezbere dayalı sorular git gide azalıyor. Sorular daha çok okuduğunu anlama ve yorumlama becerisini ölçüyor. Fen derslerinde sayısal ve formüle dayalı sorular yerine deney soruları bolca göze çarpmakta. Matematik soruları ise uzun problemlerden oluşuyor. MEB, Temel Matematik öğretilerini sözel bir anlatımla harmanlamış. Örnek sorular da bize gösteriyor ki, LGS için bol bol okuma yapmanın önemi büyük. O nedenle LGS öğrencilerine bol bol kitap, dergi, gazete okumaları tavsiye ediliyor. Okuma becerisinin gelişmesi, düşünme ve yorumlama kabiliyetine de olumlu etki yapıyor. Sen de eski kaynaklardaki işlem gerektiren, ezber ölçen kısa sorular yerine daha yeni kaynaklardaki uzun, orijinal, yorum gerektiren soruları çözmeyi tercih etmelisin.


LGS Örnek Soruları ve Çözümleri Ocak 2019


LGS, 1 Haziran’da yapılacak

LGS, bu sene 1 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek. Sözel ve sayısal olmak üzere iki bölümden oluşan LGS’nin sayısal kısmı, alınan bir karar ile 20 dakika uzatılmıştı. Yani 50 soruluk sözel bölüm 75 dakika sürecek. 40 soruda oluşan sayısal bölümün süresi ise 80 dakika.

LGS ne tarz sorular içeriyor, nasıl çalışılmalı, neye dikkat edilmeli gibi soruların varsa, “LGS Çalışma Tavsiyeleri” konulu yazımıza göz atabilirsin!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL