TYT Fizik Konuları 2022 – TYT Fizik Soru Dağılımı

TYT Fizik'te hangi konulardan sorumlusun? Hangi konulardan kaçar soru geliyor? 2021 TYT Fizik konuları senin için bu yazımızda!

2 dakikalık okuma
Sonnur tarafından yazıldı, 12.12.2021
TYT Fizik Konuları 2022 – TYT Fizik Soru Dağılımı

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını yürütürken, sorumlu olduğun konu listesine göz atmanda fayda var. Bu sayede hangi konulara hakimsin, hangilerine daha çok ağırlık vermen gerekiyor görebilirsin. Bu yazımızda TYT Fizik konuları 2022 ve örnek olması açısından son 3 yıla ait TYT Fizik konu dağılımı yer alıyor.

TYT Fizik Konuları

TYT Fizik Soru Dağılımı – 2021 TYT

Konu Başlıkları
2019 2020 2021
Fizik Bilimine Giriş 0 1 0
Madde ve Özellikleri 1 0 1
Sıvıların Kaldırma Kuvveti 0 1 0
Basınç 0 0 1
Isı – Sıcaklık – Genleşme 1 1 1
Hareket 1 1 1
Elektrostatik 0 0 0
İş Güç ve Enerji 1 0 0
Elektrik Akımı 1 1 0
Elektriksel Enerji ve Güç 0 0 1
Optik 2 1 1
Dalgalar 0 1 1
Toplam 7 7 7

TYT Fizik testi yorumu

Fizik dersinde konular günlük hayatta karşılaşılan olaylara, deneylere dayandırılmış. Direkt formül/ezber sorusuna çok az yer veriliyor. Yani yüksek oranda yorumlama gerektirdiğini söyleyebiliriz. Konulara dair en temel kazanımlar test edilmiş. Sayısal alandan sınava hazırlana bir öğrenci isen, bu konuların AYT bilgilerine de temel oluşturacağını unutmamalısın. O nedenle konuları bir bütün olarak ele almak ve detaylıca çalışmak iyi olacaktır. Sayısal haricinde sadece TYT  için Fizik dersine çalışıyorsan, her sene mutlaka soru gelen birkaç temel konudan çalışmalarına başlayabilirsin. Fizik çalışma tavsiyeleri yazımız ile ihtiyacın olan bütün ipuçlarını alman mümkün! Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra da bolca soru çözerek sınavda gelebilecek soru tiplerine aşina olabilirsin.

Youtube’ta Kunduz Kazandıran İpuçları serimizle fizik konularının ipuçlarına kolayca ulaşabilirsin!

https://www.youtube.com/watch?v=3lgOQSvk044&list=PLsm2Mn1K_UrNgHAeTxzWEZ_kPWiIv2_CP

☀️☀️☀️

Her ders için değişmeyen kilit nokta bol bol soru çözümü ile pratik yapmak. Çözemediğin sorulara yanıt bulmak istiyorsan sınava hazırlık sürecinde Kunduz hep yanında! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin. 

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL