Ders Çalışma Programı
Ders Çalışma Taktikleri
LGS Taktikleri
Rehberlik Yazıları

LGS Ara Tatil Ders Çalışma Programı

Ara tatil LGS ders çalışma programı nasıl olmalı, ara tatili en verimli nasıl geçirebilirsin cevabı yazının devamında! Ara tatilde netlerini arttırmak eksiklerini tamamlayıp yeni döneme tam enerjiyle başlamak için yazımızı okumaya devam et!

2 dakikalık okuma
Ecem tarafından yazıldı, 15.11.2021
LGS Ara Tatil Ders Çalışma Programı

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Ara tatil LGS ders çalışma programı nasıl olmalı, ara tatili en verimli nasıl geçirebilirsin cevabı yazının devamında! Ara tatilde netlerini arttırmak eksiklerini tamamlayıp yeni döneme tam enerjiyle başlamak için yazımızı okumaya devam et!

Yorucu sınavların ardından ara tatile kavuştun. Hafta sonu güzelce dinlendiğini umuyoruz. Artık tekrar harekete geçme zamanı. Bu tatillerin pek çok öğrencinin en çok ilerlediği dönem olduğunu görüyoruz. Dönem içerisinde eksik kalan konuların varsa şimdi farkı kapatma zamanı.

LGS ara tatil ders çalışma programı nasıl hazırlanmalı?

  1. Yakın zamanda bir deneme çözdüysen hemen denemeni incelemeye al. Seni özellikle hangi ders ve hangi konular zorlamış listele.
  2. Denemenin dışında tekrar etmen gereken konuları da listele
  3. Şimdi elinde bir konular listesi oluştu. Örneğin eksik olduğunu düşündüğün 10 konu çıktığını düşünelim. Ara tatil ders çalışma programın için 7 günün var. Bu 7 güne konuları dağıt.
  4. DİKKAT! Konuları günlere dağıtırken dengeli bir dağıtma yaptığından emin olmalısın. Programın ne hemen tamamlanmalı ne de hiç bitmeyecek gibi gözükmeli. Biraz zorlayan bir program ara tatilde netlerini yükseltmen için en ideali!
  5. Programda netlerinin yükselmesini amaçlasak da dinlenmeyi unutma. Seni yoğun bir dönem bekliyor. Bu yüzden enerjini toplamalısın. Programında zihnini yormayacak dinlenme vakitleri ayırabilirsin. Seni dinlendirecek ve okuma becerini arttırabileceği için sevdiğin türden kitaplar okumanı öneririz. Ya da müzik dinlemek, yürüyüşe çıkmak bu etkinliklerden birkaçı olabilir.
  6. Bu programın en önemli kısımlarından biri eksiklerin üzerine gitmek. Bu yüzden ilk maddede senden bir liste çıkarmanı istedik. Eksiklerin üstüne gitmenin bir yolu da yapamadığın soruları mutlaka öğrenmek. Eğer testlerde yapamadığın soruların çok olduğunu düşünüyorsan üzülme. Çünkü bu öğrenmek için fırsatın olduğunu gösteriyor. Enerjini topla bunların üzerine git! Yapamadığın soruları Kunduz’a sorarak öğrenebilirsin.

Eğer ara tatil bittiğinde nasıl program hazırlamalıyım diye soruyor ve netlerini yükseltecek taktikleri öğrenmek istiyorsan hemen bu yazımıza gidebilirsin. Ara tatil LGS ders programı hazırlığın tamamlandıktan sonra ders videolarını inceleyebilirsin.

☀️☀️☀️

Sınava hazırlık uzun bir maraton. Kunduz ekibi olarak bu yolculukta yanında olmayı çok isteriz! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin.
Uygulamada senin için hazırlanmış , tüm konuları öğrenebileceğin premium içerik ders videolarını incelemeyi unutma!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL