Ders Çalışma Taktikleri
LGS Taktikleri
Rehberlik Yazıları

Aralık Ayı LGS Çalışma Programı Nasıl Olmalı?

Sınava hazırlık sürecini en verimli haliyle geçirebilmen adına, senin için aralık ayında LGS için neler yapabileceğini bu yazıda derledik!

2 dakikalık okuma
Elif tarafından yazıldı, 29.11.2020
Aralık Ayı LGS Çalışma Programı Nasıl Olmalı?

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

LGS hazırlığı sürecinde ilk ara tatil de bittikten sonra daha yoğun bir döneme girdik. Bu yoğun dönemi en verimli haliyle geçirebilmen adına, senin için aralık ayı LGS çalışma programı nasıl olmalı senin için yazdık!

Aralık Ayı LGS Çalışma Programı Nasıl Olmalı?

Eski Konuları Hatırlamak

Yeni konular iyice birikmeye başlamadan eski konuları şöyle bir tekrar etmek, eksiğin varsa aradan çok vakit geçmeden kapatmak için harekete geçmenin tam zamanı! Eski konuları tekrar etmek için son öğrendiğin konudan geriye doğru gidersen tekrar yaparken yeni öğrendiğin konuları da unutmanı engellemiş olursun. Ayrıca tekrarı nasıl yapacağına karar veremiyorsan aralık LGS çalışma programında başta hem eski konuları okumayı hem de bu konulardan bir iki test çözmeyi deneyip senin için daha verimli olan yöntemle devam edebilirsin.

Yanlışlara Dönüp Bakmak

Sınava hazırlıkta bir başka önemli nokta ise çözdüğümüz soruların bize öğrettiklerinden sonuna kadar faydalanabilmek. Bunun için yanlış yaptığımız, boş bıraktığımız soruları deftere yapıştırarak ya da fotoğrafını çekerek kaydedip ilerde geri dönmek en çok tavsiye edilen yöntemlerden. ? Soruların çok fazla birikmeden ilk dönemde kaydettiğin soruların üzerinden geçip yeni konuları öğrenmeye daha hazırlıklı olarak başlayabilirsin. Şimdiye kadar kaydetmediysen de geç değil! Hem eski testlerini tarayıp bulabildiğin kadar boş/yanlış soruya göz gezdirebilir, bundan sonrası için bu yöntemi sorunu çözdürür çözdürmez uygulamaya başlayabilirsin.

Paragraf ve Yorum Sorularını İhmal Etmemek

Özellikle Türkçe sorularını anlamada yorum sorularında kendini ne kadar geliştirdiğin belirleyici bir rol oynuyor. Bunun için bu tarz yorum içeren paragraf sorularını rutin olarak çözmeyi son haftalara kadar bırakmamalısın. Şimdiye kadar bunu yapmadıysan yukarıdaki maddede belirttiğimiz gibi buna da bir an önce başlaman senin için her zaman faydalı olacaktır! Paragraf soruları için MEB’in sitesinde yer alan kazanım testlerini de çözmen gerçek sınavın soru tarzına yakın sorular görmek için de iyi bir seçenek.

Aralık Ayı LGS Çalışma Programı – Deneme çözmek

Henüz konuların çoğunu öğrenmemiş olsan da sınav deneyimini yavaş yavaş yaşamaya başlaman için bu aylarda bir tane deneme çözmek iyi olabilir. Bunun için konu konu ilerleyen LGS denemelerinden edinip işlediğiniz konulara kadarını içeren bir deneme çözebilirsin. Önemli olan LGS formatında, uzun bir sınavı nasıl çözdüğünü görebilmek kendini “denemek” olacaktır. Böylelikle deneme çözmeyi hem sınavı ne kadar sürede çözdüğünü hem de eksiklerin varsa onları tespit edip bunları gidermek için neler yapabileceğini düşünebilmek için sana bir yol gösterici olarak görebilirsin.

Aralık ayı LGS çalışma programında neler olmalı senin için anlattık! LGS’de net yükseltmek içini, bol soru çözerek zamanla kendini geliştirmen gerekiyor. Bunun için de hala bol vaktin var. MEB tarafından yayınlanan örnek sorulara da göz atabilirsin.

LGS’ye nasıl çalışılmalı daha fazla bilgi edinmek istersen yazımıza gidebilirsin!

Çözemediğin, aklına takılan her soru için Kunduz’un yanında olduğunu söylemek isteriz! Sadece soru çözümü de yetmez! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan soru çözümleri, binlerce sorunun ve çözümünün yer aldığı soru bankası gibi hizmetler uygulamamızda!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL