Kesirler
Konu Anlatımı Yazıları
LGS
Matematik
Uncategorized

Denk Kesirler – Kesirler LGS Ders Notları

Kesir Çeşitleri, Denk Kesirler, Sıralama, İşlemler ve Problemler... Kesirler hakkında bilmen gerekenler, ipuçları ve örnek soru çözümleri burada!

5 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 20.09.2020
Denk Kesirler – Kesirler LGS Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin.📚 Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, LGS’ye hazırlık sürecinde her konuda mutlaka görmen gereken Matematik ipuçları, formülleri, notları derlemesi hazırladık!📐 Bu yazımızda Kesir Çeşitleri, Kesirleri Sayı Doğrusunda Gösterme, Denk Kesirler, Kesirleri Sıralama, Kesirlerle İşlemler, Kesirlerle İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler ve çok daha fazlası hakkında bilmen gerekenlerle Kesirler konusuna ait soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Betül Hoca tarafından hazırlandı. Betül Hoca, Yüksel İlhan Alanyalı Anadolu Öğretmen Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü mezunu. 2015 senesinden beri aktif olarak 5 – 8. sınıf öğrencilerine özel ders vermekte. Şu an MEB’de öğretmen olarak çalışmakta.

📚📚📚

Kesirler: Kesir Çeşitleri – Denk Kesirler – Sıralama – Problemler…

Kesir Çeşitleri: Tam Sayılı Kesirler – Bileşik Kesirler

Kesir Çeşitleri, Denk Kesirler, Sıralama, İşlemler ve Problemler... Kesirler hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!

📚📚📚

Kesirleri Sayı Doğrusunda Gösterme

bileşik kesir
sayı doğrusu

📚📚📚

Denk Kesirler – Denk Kesir Örnekleri

denk kesirler sadeleştirme genişletme
pay ve paydayı sadeleştirmek

📚📚📚

Kesirleri Sıralama

sıralama pay payda
bileşik basit kesir

📚📚📚

Kesirlerle İşlemler

denk kesirler
Kesir Çeşitleri, Denk Kesirler, Sıralama, İşlemler ve Problemler... Kesirler hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!
bölme işlemi

📚📚📚

Kesirlerle İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler – Denk Kesir Problemleri

denk kesirler
kesir problemleri

📚📚📚

Şimdi denk kesirler soru çözümlerine devam edebilirsin!🎉

LGS Kesirler konusunda bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Kesirler konusu, LGS Matematik testi için temel konulardan biri olduğu için iyice pekiştirmen önemli. Kesir Çeşitleri, Kesirleri Sayı Doğrusunda Gösterme, Denk Kesirler, Kesirleri Sıralama, Kesirlerle İşlemler, Kesirlerle İşlem Yapmayı Gerektiren Problemler gibi alt başlıklar pek çok bilgi ve kavram içeriyor. Bu da daha çok soru tipini barındırdığı anlamına gelir. Bu konudan direkt soru gelebildiği gibi, farklı konuların da içinde sıkça geçtiğini görüyoruz. LGS Matematik’te ve okul yazılılarında sıklıkla sorulması tercih edilen konulardan biri.

Buna göre, Eray'ın tahtası başlangıçta kaç santimetredir?

ORTAOKUL MATEMATİK

KESİRLER

Buna göre, Eray’ın tahtası başlangıçta kaç santimetredir?

Bilgileri, tanımları, formülleri ve kuralları öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Konu anlatımı yazımıza da göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB tarafından yayınlanan 8. Sınıf Kazanım Testlerini de çözmeni tavsiye ediyoruz.📚 Matematik netleri yükseltmedeki anahtar bolca soru çözmek ve yapılamayan soruların doğrusunu öğrenmek. Kunduz’da şu ana kadar, Kesirler konulu binlerce soru alanında uzman Ortaokul Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü.✅

Sınava hazırlık uzun bir maraton. Kunduz ekibi olarak bu yolculukta yanında olmayı çok isteriz! Alanında uzman Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin. Uygulamada senin için hazırlanmış , tüm konuları öğrenebileceğin premium içerik ders videolarını incelemeyi unutma!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL