Rehberlik Yazıları
Sayısal Öğrencilerden
Yorumlar & Başarı Hikayeleri

Hayriye’ye Sorduk! Kunduz’la Kazananlar Anlatıyor #6

Sınava dair akla takılan soruları, Kunduz ile sınava hazırlanan Hayriye'ye sorduk! Hayriye, Trakya Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü kazandı!

2 dakikalık okuma
Elif tarafından yazıldı, 3.11.2021
Hayriye’ye Sorduk! Kunduz’la Kazananlar Anlatıyor #6

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Sınava dair en çok akla takılan soruları sınava Kunduz ile YKS’ye hazırlanmış Hayriye’ye sorduk! O da onu Sayısal puan türü ile Trakya Üniversitesi Diş Hekimliği bölümüne götüren sınav yolculuğundan bahsederek sorularımızı cevapladı. İyi okumalar!

İsmim Hayriye Özcan. 2018’de sınava girip bir sene Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü okuduktan sonra tekrar sınava hazırlanmaya karar verip 2020 yılında Trakya Üniversitesi Diş Hekimliği Bölümü’nü kazandım.

📚📚📚

Sınav süreciyle ilgili aklına takılabilecek her şeyi Hayriye’ye sorduk! İşte aldığımız cevaplar:

Bir yıl okuyup bıraktım çünkü 12. Sınıfın hemen ardından tekrar bir sınav sürecini kaldırır mıyım emin olamadım. 1 yıl üniversite dinlenme gibi oldu. İstediğim bölümü kazanmak için tekrar hazırlanmaya karar verdim.

✏️✏️✏️

Ara verdikten sonra çalışman nasıl oldu?

Tekrar hazırlanma kararını aldıktan sonra önce kendimi test ettim ne kadar hatırlıyorum diye. Kötü bir sonuçla karşılaşınca dershaneden yardım almaya karar verdim ama sonra pandemiden dolayı devam edemedim. Sonra evde kendime göre bir düzen oluşturdum. Mesela karantina döneminde ev kalabalık olduğu için gece çalışıp gündüz uyumayı tercih ediyordum. Kendim için verimli olan bir yöntem bulunca bu şekilde çalışmaya devam ettim.

✏️✏️✏️

TYT ve AYT’yi nasıl götürdün, ağırlığın ve çalışma düzenin nasıldı?

İlk başta TYT’yi çalıştım, çünkü onu AYT için bir ön hazırlık olarak görüyordum. TYT’yi bitirdiğimde de işte şimdi başlıyorum diyerek kendimi AYT için motive ettim.

✏️✏️✏️

Sosyal hayat ve sınava hazırlık sürecini nasıl götürdün?

Bu süreçte bir şeylerden fedakârlık yapmam gerektiğini biliyordum o yüzden sosyal hayatı gerçekten kıstım. Çoğunlukla ders çalıştım ama gerçekten bunaldığım zamanlarda dışarı çıkıp sevdiğim şeyleri yaparak şarj oldum.

✏️✏️✏️

Deneme çözmeye ne zaman başladın ve ne sıklıkla çözdün?

Başta dershane ile birlikte gittim. 1 hafta TYT 1 hafta AYT şeklinde başladık, konularım bittikçe branş denemeleri çözmeye başladım, hepsi bitince de genel denemeye geçtim. Son zamanlarda günde iki deneme çözdüğüm bile olmuştu.

✏️✏️✏️

Son hafta/son gün neler yaptın?

Bazıları derse çok ağırlık veriyor ama ben ailemle vakit geçirmeyi tercih ettim. Gündüz ders çalışsam da akşamları ailemle yürüyüş yapıyordum.

✏️✏️✏️

İyi ki yaptım ya da keşke yapmasaydım dediğin şeyler neler?

Keşke konu çalıştıktan sonra daha fazla soru çözseydim diyorum şimdi kendime. Çünkü soru bankasında soru çözmek de gerçekten çok geliştirici oluyor. İyi ki dediğim şey ise sınava tekrar hazırlanmak oldu. İyi ki istediğim bölümü okumak için tekrar hazırlanmışım.

📚📚📚

Sınava hazırlık süreciyle ilgili aklına takılabilecekleri Kunduz ile sınava hazırlanan Hayriye’ye sorduk ve düşünceleri bu şekildeydi. Sınava Kunduz’la hazırlanan öğrencilerimizle yapacağımız diğer röportajlar ve Başarı Hikayeleri videolarımız için takipte kal!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL