Konu Anlatımı Yazıları
Örnek Soru Çözümleri
Uncategorized

LGS Örnek Soru Çözümleri Ekim 2018

MEB'in paylaştığı LGS örnek soruları, Kunduz eğitmenleri tarafından çözüldü. LGS örnek soru çözümleri bu yazımızda!

2 dakikalık okuma
Sonnur tarafından yazıldı, 1.11.2018
LGS Örnek Soru Çözümleri Ekim 2018

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Milli Eğitim Bakanlığı, sınavla öğrenci alacak orta öğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınava yönelik örnek soruları 24.10.2018 tarihinde odsgm.meb.gov.tr adresinden yayınladı. Örnek soru kitapçıklarında ilk ünitelerde yer alan konulara ağırlık verildiği gibi diğer ünitelerden de örnek sorular yer aldı. MEB’in Sayısal ve Sözel olarak iki bölüm şeklinde paylaştığı LGS örnek soruları, Kunduz eğitmenleri tarafından çözüldü. LGS örnek soru çözümleri bu yazımızda!


Aşağıdaki linklerden LGS örnek soru çözümlerine ders ders ulaşabilirsin:


LGS örnek soru çözümleri, bize ne anlatıyor?

MEB artık öğrencilerin okuma, yorumlama alışkanlıklarını da ölçmek istiyor. O nedenle Matematik soruları direkt formül-ezber-işlem bilgisi ölçmüyor. Temelinde çok basit matematiksel işlemler gerektiren sorular bile uzun, sözel bir anlatımla sorulmuş. Fen Bilimleri dersinde genelde deney, araştırma konseptli sorular sorularak öğrencilerin “Bu bilgiye neden ve nasıl ulaşılır?” sorularına cevap vermeleri istenmiş.Türkçe soruları, bol şekiller, grafikler ile desteklenmiş. Yani okunulan bilgiyi hayal edip kağıda aktarabilme yeteneği test edilmiş.

LGS örnek soru çözümleri, sınava hazırlıkta önemli.

MEB tarafından resmi sayfada yapılan açıklamaya göre yıl içerisinde diğer ünitelerle ilgili örnek soru yayımlanmasına devam edilecek. Kunduz ekibi olarak eğitmenlerimizin yeni örnek sorulara hazırladığı detaylı çözümleri en kısa zamanda yeniden paylaşıyor olacağız. LGS örnek soru çözümleri için bizi takip etmeye devam et! Soru çözerek pekiştirme yapabilirsin. Yapamadığın soruları öylece bırakmak yerine doğrusunu öğrenmelisin. Bu süreçte daha önce de belirttiğimiz gibi bol bol okuma yapmayı ihmal etmemelisin. Zamanla netlerin yükselecek, konu hakimiyetin artacak ve LGS için hazır hale geleceksin! Çözemediğin, aklına takılan her soru için Kunduz’un yanında olduğunu söylemek isteriz. Sadece soru çözümü de yetmez! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan soru çözümleri, binlerce sorunun ve çözümünün yer aldığı soru bankasıeğitim koçluğu gibi hizmetlerden faydalanabilirsin!??


Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL