Örnek Soru Çözümleri
Uncategorized

LGS Örnek Soruları Aralık 2020 – Soru ve Çözümleri

LGS örnek soruları, gerçek sınavdaki soru tiplerine yakın olması nedeniyle önem taşıyor. LGS Örnek Soruları Aralık 2020 çözümleri bu yazımızda! 

2 dakikalık okuma
Sonnur tarafından yazıldı, 3.12.2020
LGS Örnek Soruları Aralık 2020 – Soru ve Çözümleri

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Milli Eğitim Bakanlığı, sınavla öğrenci alacak orta öğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınava yönelik örnek soruları her ay odsgm.meb.gov.tr adresinden yayınlıyor. MEB’in Sayısal ve Sözel olarak iki bölüm şeklinde paylaştığı sorular, Kunduz eğitmenlerimiz tarafından senin için çözülüyor. LGS örnek soruları, gerçek sınavdaki soru tiplerine yakın olması nedeniyle önem taşımakta. 2020 LGS Örnek Soruları Aralık ayı soruları Kunduz eğitmenlerimiz tarafından senin için çözüldü! Geçmiş ayların ve senelerin soru ve çözümlerine ise yazımızın sonundaki linkten ulaşabilirsin!

Aşağıdaki linklerden, ilgili dersin soru ve çözümlerine uygulamamız üzerinden ulaşabilirsin! Linklere tıkladığında uygulamamız açılacak ve soru & çözümleri test olarak görüntüleyebileceksin!

LGS Örnek Soruları Aralık 2020 Sayısal Bölüm:

???

LGS Örnek Soruları Aralık 2020 Sözel Bölüm:

???

Bu sorular bize ne gösteriyor?

Örnek sorular gösteriyor ki ezbere dayalı sorular git gide azalıyor. Sorular daha çok okuduğunu anlama ve yorumlama becerisini ölçüyor. Fen derslerinde sayısal ve formüle dayalı sorular yerine deney soruları bolca göze çarpmakta. Matematik soruları ise uzun problemlerden oluşuyor. MEB, Temel Matematik öğretilerini sözel bir anlatımla harmanlamış. Örnek sorular da bize gösteriyor ki, LGS için bol bol okuma yapmanın önemi büyük.? O nedenle LGS öğrencilerine bolca kitap, dergi, gazete okumaları tavsiye ediliyor. Okuma becerisinin gelişmesi, düşünme ve yorumlama kabiliyetine de olumlu etki yapıyor. Sen de eski kaynaklardaki işlem gerektiren, ezber ölçen kısa sorular yerine daha yeni kaynaklardaki uzun, orijinal, yorum gerektiren soruları çözmeyi tercih etmelisin. Aynı zamanda çözemediğin soruları öylece bırakıp geçmemeli, doğrusunu mutlaka öğrenmelisin.

☀️☀️☀️

Sınava hazırlık uzun bir maraton. Kunduz ekibi olarak bu yolculukta yanında olmayı çok isteriz! Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan soru çözümleri, binlerce sorunun ve çözümünün yer aldığı soru bankası, premium içerik gibi hizmetlerden faydalanabilirsin!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL