Konu Anlatımı Yazıları
Örnek Soru Çözümleri
Uncategorized

LGS Örnek Soruları Nisan 2021 – Soru ve Çözümleri

LGS örnek soruları, gerçek sınavdaki soru tiplerine yakın olması nedeniyle önem taşıyor. LGS Örnek Soruları Nisan 2021 çözümleri bu yazımızda! 

2 dakikalık okuma
Sonnur tarafından yazıldı, 9.05.2021
LGS Örnek Soruları Nisan 2021 – Soru ve Çözümleri

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Milli Eğitim Bakanlığı, sınavla öğrenci alacak orta öğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınava (LGS) yönelik örnek soruları her ay odsgm.meb.gov.tr adresinden yayınlıyor. MEB’in Sayısal ve Sözel olarak iki bölüm şeklinde paylaştığı Nisan ayı soruları, Kunduz eğitmenlerimiz tarafından her ay çözülüyor. LGS örnek soruları, gerçek sınavdaki soru tiplerine yakın olması nedeniyle önem taşımakta. 2021 LGS Örnek Soruları Nisan ayı soruları Kunduz eğitmenlerimiz tarafından senin için çözüldü! Geçmiş ayların ve senelerin soru ve çözümlerine ise yazımızın sonundaki linkten ulaşabilirsin!

Aşağıdaki linklerden, ilgili dersin soru ve çözümlerine uygulamamız üzerinden ulaşabilirsin! Linklere tıkladığında uygulamamız açılacak ve soru & çözümleri ücretsiz görüntüleyebileceksin!

LGS Örnek Soruları Nisan 2021 Sayısal Bölüm:

📚📚

LGS Örnek Soruları Nisan 2021 Sözel Bölüm:

📚📚

Bonus: Geçmiş ayların LGS örnek soruları ve çözümleri

Bu soruları neden çözmeliyiz?

Her ay MEB tarafından yayınlanan örnek sorular gösteriyor ki ezbere dayalı sorular git gide azalıyor. Sorular daha çok okuduğunu anlama ve yorumlama becerisini ölçüyor. Geçmiş ayların soruları ile birlikte bu soruları çözerek eksik olduğun konuları tespit etme fırsatı bulabilirsin. Eksik olduğun konuları belirledikten sonra, konu anlatımları üzerinden giderek pekiştirebilir, sonrasında ise deneme sınavlarıyla netlerini arttırabilirsin. Örnek sorular da bize gösteriyor ki, paragraf soruları oldukça önemli. Bu da, LGS için bol bol okuma yapmanın önemini bize hatırlatıyor. Kitap okumak ya da bolca paragraf sorusu çözmek, okuma becerisinin gelişmesi, düşünme ve yorumlama kabiliyetine de olumlu etki yapıyor. Sen de eski kaynaklardaki işlem gerektiren, ezber ölçen kısa sorular yerine daha yeni kaynaklardaki uzun, orijinal, yorum gerektiren soruları çözmeyi tercih etmelisin. Aynı zamanda çözemediğin soruları öylece bırakıp geçmemeli, doğrusunu mutlaka öğrenmelisin.

☀️☀️

Sınava hazırlık uzun bir maraton. Kunduz ekibi olarak bu yolculukta yanında olmayı çok isteriz! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin.
Uygulamada senin için hazırlanmış , tüm konuları öğrenebileceğin premium içerik ders videolarını incelemeyi unutma!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL