Mezunlar İçin Günlük Plan – Bir Günü Planlama

Sınava hazırlıkta zaman yönetimi oldukça önemli. Mezunlar için günlük plan nasıl olmalı konusundaki tavsiyelerimizi bu yazıda derliyoruz!

2 dakikalık okuma
Efşan tarafından yazıldı, 13.11.2020
Mezunlar İçin Günlük Plan – Bir Günü Planlama

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Mezuna kalan öğrenciler için günlük, haftalık planlarını oluşturmak oldukça önemli bir yer alıyor sınava hazırlık sürecinde. Çünkü son sınıfken okulun oluşturduğu zaman artık sizlerin ellerinize geçmiş oluyor. Fakat oldukça geniş çalışma zamanı ellerine geçen öğrencilerde o zamanı nasıl yöneteceklerine dair soruları olmakta. Mezunlar için günlük plan nasıl olmalı konusundaki tavsiyelerimizi bu yazıda derliyoruz!

Mezunlar için Günlük Plan

Eline geçen zaman eğer iyi yönetirsen çok güzel değerlendirilebilir. Okula gittiğin yıl ne zaman ders çalışman gerektiği biraz daha belliydi fakat şu anda öyle bir zorunluluğun yok. Günün en verimli saatlerini ders çalışmak ile geçirebilirsin.

Genellikle akıllarda “kaç saat ders çalışmalıyım?” gibi bir soru oluşmakta. Program yazılarımızda da belirttiğimiz gibi kaç saat boyunca verimli ders çalışabileceğiniz tamamen sana göre değişiyor. Ama şunu belirtmekte fayda var ki mezuna kaldım tüm gün benim deyip o rahatlıkla ertelememelisin. Diğer bir yandan “ben evdeyim hep çalışmalıyım.” diyerek kendine çok yüklenmemelisin. Çünkü son sınıftaki gibi takip etmen gereken bir okul programı yok. Çalışma programına entegre edilmiş konu bitirme hedeflerin doğrultusunda program hazırlaman en iyisi.

Kendi mola gününü belirleyebilirsin!

Belirli bir ders programını takip etmediğin, sana ait bir yıldan söz etmekteyiz. Bu nedenle kendine ait zamanları programında tanımlamalısın. Kendini sürekli dersle meşgul etmeye çalışmak hem zihin hem vücut sağlığına iyi gelmeyecektir. Kendine fiziksel aktiviteler yapabildiğin zamanlar ayırmalısın. Özellikle geçirdiğimiz bu pandemi sürecinde evde olduğumuz bu günlerde en azından evde yapabileceğin egzersizler sana iyi gelecektir.

☀️☀️☀️

Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin. Uygulamada senin için hazırlanmış , tüm konuları öğrenebileceğin premium içerik ders videolarını incelemeyi unutma!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL