Örnek Soru Çözümleri
Uncategorized

MSÜ Soruları 2020 – MSÜ Soruları ve Çözümleri

MSÜ soruları 2020 yayınlandığında, senin için Kunduz eğitmenleri tarafından detaylıca çözülecek ücretsiz olarak erişebileceksin!

2 dakikalık okuma
Sonnur tarafından yazıldı, 14.06.2020
MSÜ Soruları 2020 – MSÜ Soruları ve Çözümleri

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı, 14 Haziran 2020 tarihinde yapıldı. Sınavın ÖSYM tarafından yapılmış olması, soru tiplerinin YKS’ye uygun olabileceğini gösteriyor. İki sınavı direkt karşılaştırmak çok doğru olmasa da, MSÜ sınavı, YKS için daha çok örnek soru görmene yarayabilir. MSÜ soruları 2020 sorularının %10’u yayınlandı. Kalan soruları, şifre ile birlikte ÖSYM sisteminden görüntüleyebilirsin. Aşağıdaki linke tıklayarak, uygulamamız içerisinden çözümlere ücretsiz olarak ulaşman mümkün!


MSÜ Soruları 2020 bize ne gösteriyor?

MSÜ soruları, tarz açısından ÖSYM’nin diğer sınavlarına paralellik gösterse de buradan direkt bir çıkarım yapamayız. Yani örneğin “MSÜ zordu, TYT de zor olur kesin.” gibi bir ön yargıyla yaklaşmamalısın.  Genel olarak ÖSYM’nin soru tipini değerlendirecek olursak, ÖSYM, Türkçe paragraf sorularının belirleyici olmasını sağlıyor. Paragraflar son birkaç yıldır daha uzun. Matematik testi, artık okuduğunu anlamaya da fazla önem veriyor. Çok basit bir dört işlem sorusu bile sözel bir anlatımla oluşturularak öğrencilerin okuduklarını işlemlere dökebilmesi bekleniyor. Fen Bilimleri soruları daha çok yoruma dayalı, günlük hayattan geliyor. Kitaplardaki deneylere, yorumlamalara daha çok dikkat edebilirsin. Sosyal Bilimler ise müfredata uygunluk ve zorluk seviyesi açısından kolay olması ile Fen Bilimleri ile paralellik gösteriyor. Haritaları incelemek ve yorumlamaka da ekstra fayda sağlayacaktır. Daha çok örnek soru görmek adına ÖSYM’nin geçmiş yıllarda yaptığı MSÜ, ALES, YKS, YGS, LYS sınavlarını inceleyebilirsin. Geçmiş senelerin sınavları, ÖSYMnin tarzı hakkında sana fikir verecektir. Geçtiğimiz senenin 2019 TYT – AYT çözümleri ve 2019 MSÜ çözümleri de senin için sitemizde!

MSÜ Hakkında Diğer Bilgiler

MSü sınav sonuçları, ÖSYM’nin sitesinden duyurulacak. 2020-MSÜ sınav sonuçları açıklandıktan sonra adaylar öncelik sırasına göre okul tercihlerini ve ikinci seçim aşamalarına katılacakları tarihleri https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden belirleyebilecekler. 2020-MSÜ’ye katılan adayların Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini yine aynı adresten (https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresine girerek) yapmaları gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde internet sitesi üzerinden tercihini yapmayan adaylar, 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılmayacaktır. MSÜ sınavı ve aday seçim aşamaları hakkında daha detaylı bilgi edinmek istersen, ÖSYM’nin sınav kılavuzuna buraya tıklayarak ulaşabilirsin.

📖📖📖

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL