Örnek Soru Çözümleri
Uncategorized

MSÜ Soruları 2021- MSÜ Soruları ve Çözümleri

2021 MSÜ soruları ve çözümleri senin için bu yazımızda! 2020 MSÜ sınavı soruları, Kunduz eğitmenleri tarafından detaylıca çözüldü.

2 dakikalık okuma
Sonnur tarafından yazıldı, 10.05.2021
MSÜ Soruları 2021- MSÜ Soruları ve Çözümleri

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı, 4 Nisan 2021 tarihinde yapıldı. Sınavın ÖSYM tarafından yapılmış olması, soru tiplerinin YKS’ye uygun olabileceğini gösteriyor. Üniversite sınavına hazırlanan adaylar, MSÜ tercih etmeyecek olsa bile deneyim kazanmak için bu sınava giriyor. İki sınavı direkt karşılaştırmak çok doğru olmasa da, MSÜ sınavı, YKS için daha çok örnek soru görmene yarayabilir. MSÜ soruları 2021 sorularının %10’u yayınlandı. Kalan soruları, şifre ile birlikte ÖSYM sisteminden görüntüleyebilirsin. Aşağıdaki linke tıklayarak, uygulamamız içerisinden çözümlere ücretsiz olarak ulaşman mümkün!

Yukarıda görmüş olduğun çözümlerin tamamı Kunduz Eğitmenleri tarafından çözülmüştür. 2021 MSÜ sınavı sorularına ve cevap anahtarına ÖSYM’nin sitesinden ulaşabilirsin. Yukarıda paylaştığımız çözümler detaylı açıklanmış 2021 MSÜ sınavının sorularının çözümlerini içermektedir. Sınava daha iyi bir hazırlık için, geçmiş yılların çıkmış sorularını inceleyebilirsin.

2021 MSÜ Sınavı Nedir? MSÜ Soruları Neden Önemli?

ÖSYM; Harp Okulları, Meslek Yüksekokulları ve Enstitülere öğrenci alımı yapmak için 2016’dan beri bu sınavı uyguluyor. Senede bir kez yapılan bu sınav sonucunda, adaylar bu okullara girmek için tercih yapıyor ve yerleştiriliyor. Ancak MSÜ sınavı sadece MSÜ’ye yerleşecek öğrencileri kapsamıyor. Tercih yapma zorunluluğu olmaksızın yaş ve mezun olma kriterlerini karşılayan her aday başvuru yapabiliyor. MSÜ hakkında daha detaylı bilgi almak istersen MSÜ Sınavı tanıtım yazımıza göz atabilirsin!

Sınava hazırlık uzun bir maraton. Kunduz ekibi olarak bu yolculukta yanında olmayı çok isteriz! Alanında uzman Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin. Uygulamada senin için hazırlanmış , tüm konuları öğrenebileceğin premium içerik ders videolarını incelemeyi unutma!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL