Ders Çalışma Taktikleri
LGS Taktikleri
Rehberlik Yazıları

LGS’ye 1 Ay Kala Nasıl Çalışılmalı? – Son Ay LGS

Son bir ay LGS için neler yapabilirsin? Son 1 ay konu çalışma ve net arttırma tavsiyelerimiz senin için bu yazımızda!

3 dakikalık okuma
Beyza tarafından yazıldı, 6.05.2021
LGS’ye 1 Ay Kala Nasıl Çalışılmalı? – Son Ay LGS

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

“Hayal ettim, hayalimin önündeki manileri tespit ettim. Manileri kaldırdığımda, hayalim kendiliğinden gerçekleşti.”

Mustafa Kemal Atatürk

LGS’ye 1 ay kaldı. Bu süreyi senin için en verimli hale getirebilmek adına buradayız! Öncelikle, “Eyvah, LGS için son bir ay kaldı!” yerine “Önümde fırsata çevirebileceğim 30 günüm var!” diyerek başlayabilirsin. Şu ana kadar yapabileceklerinin en iyisini yaptığını biliyorsun, bundan sonra da sınav gününe kadar aynı performansı göstereceğinden eminim.

Son Bir Ay LGS İçin Neler Yapabilirsin?

Her şeyden önce sen, kendine inan ve güven, bu atacağın en büyük adım olacak. Derin bir nefes al ve ver… Birkaç kez tekrarla… Şimdi ise kendine şunları söyle: “Başarılıyım, bunu başaracağım.”, “Çalıştım ve emeklerimin karşılığını alacağım.”, “İsteklerimi gerçekleştirebilecek güce sahibim, güçlüyüm.”, “Kendime güveniyorum, bilgime güveniyorum.” Aslında bu kadar basit, kendine söylediğin her bir sözün ne kadar büyük bir anlamı olduğunu sakın unutma, kendinin en büyük düşmanı olma… Şimdi, hazırsan sınava 1 ay kala neler yapabileceğine beraber bakalım!

LGS son bir ay hedefi sınava hazırlık

Biraz korkutucu olduğunu biliyorum ama eğer kendini hazır hissetmiyorsan hazırlanmak için hala zamanın olduğunu unutma!

konu eksiği nasıl apatılır LGS konu eksiği listesi

Konuların tamamsa, günlük soru sayını artırabilirsin, bu zamanı denemelerde hızlanmak için kullanabilirsin, yani mümkün olduğunca çok deneme çözmeye çalış!

Eksiklerin fazla ise, endişelenme, bir liste oluştur ve konuları bitirdikçe işaretle, soruları çözerken kolay olanlardan başla ve giderek zorlaştır, yanlışlarının üzerinden tekrar geç!

net arttırma LGS son bir ay eksik konu belirleme

Deneme sınavları hatalarını görebilmek ve bunları düzeltebilmek için sana verilen bir fırsat, kendini dene ve netlerin istediğin gibi değilse bir durum değerlendirmesi yap.

“Ne kadar çalışırsam çalışayım olmuyor?” gibi düşünüyorsan belki de çalışma şeklini değiştirmenin tam zamanıdır.

LGS sınav anı tavsiyeleri çalışma teknikleri pomodoro

LGS Sınav Anı Tavsiyeleri

Şimdi sınav anında neler yapabileceğine bakalım:

  1. Sınav anında kaygı seviyenin yükseldiğini ve stres yaptığını hissettiğinde 1 dakikalık bir nefes egzersizi deneyebilirsin. Sınav kağıdından uzaklaş ve derin bir nefes al, burnundan al ve ağzından ver… bunu birkaç kez tekrarlarken zihninde güvende olduğun bir yeri hayal edebilir ya da kendine başlangıçta yaptığımız gibi olumlu sözler söyleyebilirsin.
  2. En önemli ve tek bir kural var: SORULARLA İNATLAŞMA! Sorularla tartışmak sana sadece zaman kaybettirecektir. Eğer soruyu uğraştığın halde çözemiyor, çözsen de cevabı şıklarda bulamıyorsan o soruyu öylece bırak ve devam et, o sırada zihnin sorunun cevabını aramaya devam edecek, geri döndüğünde daha önce fark etmediğin detayları görme fırsatını da bulacağından emin olabilirsin J (Resme uzaktan bakmak gibi)
  3. Kodlamayı en sona bırakmak yine zamanı iyi yönetememene neden olabilir. Senin için en hızlı kodlama yolunu bulabilmek için önünde 1 ay var.
  4. Her zaman soruları boş bırakabileceğini unutma, yanlış yapmaktansa boş bırakmak daha akıllıca olacaktır.
  5. Cevabını bilmediğin soruları kafadan atma!

☀️☀️

Çözemediğin sorulara yanıt bulmak istiyorsan sınava hazırlık sürecinde Kunduz hep yanında! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerinden faydalanabilirsin.

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL