TYT Biyoloji Soru Bankası Önerileri – 2023

Her zorluk seviyesinden, yeni nesil TYT Biyoloji sorularını içeren 2022 TYT Biyoloji soru bankası tavsiyeleri senin için burada!

3 dakikalık okuma
Efşan tarafından yazıldı, 16.11.2021
TYT Biyoloji Soru Bankası Önerileri – 2023

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

TYT biyoloji soru bankası önerileri listemiz senin için hazırlandı. Yazımızda en çok sevilen ve kullanılan TYT biyoloji kaynak önerilerini bulabilirsin. Her zorluk seviyesinden, yeni nesil TYT Biyoloji sorularını içeren 2023 TYT Biyoloji soru bankası önerileri senin için burada!

TYT çalışmalarının ilerlediği bu dönemde, bol bol soru çözmek senin için çok önemli. Hangi kaynakları kullanmalıyım diye düşünüyor isen konu eksikliklerini kapatacak, yeni soru tipleri öğretecek, ÖSYM sınav müfredatına da uygun Biyoloji kaynak önerileri ile karşındayız.

TYT Biyoloji Soru Bankası Önerileri

Aktif Biyoloji 0’dan Başlayanlara Soru Kitabı

aktif biyoloji sıfırdan başlayanlara

Aktif Yayınları tarafından çıkarılmış TYT Biyoloji soru kitabı, Biyoloji dersine temelden başlamak istiyorsan tam sana göre bir kaynak!

???

Palme Biyoloji Soru Kitabı

palme

Palme Yayınları tarafından hazırlanmış Biyoloji soru kitabı, zengin içerikli soruları ile Biyoloji testinde net sayılarını artırabileceğin güzel bir kaynak olabilir. Detaylı soruları ile biyolojide hedefi yüksek olan öğrenciler için faydalı olacağını düşünüyoruz. Orta ve orta üstü seviyede bir kaynak olduğunu söyleyebiliriz. Hem bir üst aşamaya geçmek isteyen öğrenciler için öğretici hem de üst seviyedeki öğrenciler için başarılı bir tekrar kitabı olacaktır.

???

Miray Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası

TYT Biyoloji Konu Özetli Soru Bankası Tamami Video Çözümlü Miray Yayınları

Miray Yayınlarının diğer kitaplarında da olduğu gibi kitabın içerisinde sayfa kenarlarında tekrar için ipuçları bulunuyor. Biyolojide bol tekrar ve bilgiye ihtiyaç duyulduğu için oldukça faydalı olacaktır . Orta zorlukta bir kaynak olduğunu söyleyebiliriz. Ancak yeni başlayan öğrenciler de kenardaki notlardan faydalanarak soru bankasından faydalanabilecektir. Yeni nesle uygun, öğretici sorular için tercih edilebilecek bir kaynak.

Paraf TYT Biyoloji Soru Kütüphanesi

2021 TYT Biyoloji soru bankası

Paraf Yayınları tarafından çıkarılmış TYT Biyoloji soru kitabı, “Biyolojim iyi” diyorsan ve “Kendimi daha da geliştirmek istiyorum.” diyorsan bu kaynak sana göre! ÖSYM soru tiplerine yakın tarzı ile Biyoloji testinden tam net çıkarmana yardımcı olabilir! TYT biyolojide çok sevilen kaynaklardan biri. Ünite ölçme testleri ve karma testlerle de tekrar yapma fırsatı sunuyor.

3D Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası

3D Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Kerim Korkmaz |  3D Yayınları

Orta seviyede bir biyoloji soru bankası. Bilgileri iyi ölçen, müfredata uygun bir kaynak. Kitaptaki konuların testleri 3 kısma ayrılarak veriliyor. İlk kısımda sırasıyla kolay-orta-zor soruları görüyoruz. İkinci kısımda ÖSYM testleri karşımıza çıkıyor. Bu kısım orta ve orta üstü seviyede sorular içeriyor. 3. kısım olan tümevarım testleri ise kitapta iki yerde yer alıyor. Tüm 9. ve 10. sınıf konularını ayrı ayrı tekrar edebileceğiniz karma sorular içeriyor. Bu yüzden 9. ve 10. sınıf öğrenciler için de uygun.

Biyoloji netleri yükseltmedeki anahtar bolca soru çözmek ve yapılamayan soruların doğrusunu öğrenmek. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir.

???

Sınava hazırlık uzun bir maraton. Kunduz ekibi olarak bu yolculukta yanında olmayı çok isteriz! Alanında uzman Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin. Uygulamada senin için hazırlanmış , tüm konuları öğrenebileceğin premium içerik ders videolarını incelemeyi unutma!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL