YTÜ Matematik Öğretmenliği Hakkında Bilmen Gerekenler

YTÜ Matematik Öğretmenliği öğrencisi eğitmenimizle konuşarak bölüm ile ilgili bilgi topladık. YTÜ Matematik Öğretmenliği hakkında bilmen gerekenler burada!

3 dakikalık okuma
Ecem tarafından yazıldı, 4.08.2020
YTÜ Matematik Öğretmenliği Hakkında Bilmen Gerekenler

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Hangi okulda ve bölümde okuyacağını belirlemen, hayallerine giden yolda oldukça önemli. O nedenle sana yakın gelen tüm üniversiteleri ve bölümleri detaylıca incelemen gerekiyor. Okulun sana sağlayacağı imkanlar neler, bölümün eğitim sistemi nasıl, gelecekte sana nasıl bir avantaj getirecek… Kunduz ekibi olarak tercih döneminde üniversiteler ve bölümler hakkında kolayca bilgi alabilmen için kolları sıvadık. Pek çok farklı üniversiteden öğrencilerle, mezunlarla konuştuk.? Senin için hazırladığımız Üniversite Tercihi yazı dizisinde şimdi YTÜ Matematik Öğretmenliği hakkında bilmen gerekenleri anlatıyoruz, iyi okumalar!

YTÜ Matematik Öğretmenliği öğrencisi olan Yağmur, bu yazımızda okul ve bölüm hakkında bilmen gerekenleri anlattı. Yağmur, aynı zamanda Kunduz eğitmenliği de yaparak sınava hazırlık sürecindeki öğrencilere soru çözüm desteği veriyor.

???

Yıldız Teknik Üniversitesi – YTÜ Matematik Öğretmenliği Hakkında Kısa Bilgi

YTÜ kampüsü ve sosyal etkinlikleriyle  çok yönlü bir okul. Hangi bölüm okursanız okuyun , o bölüme uygun kulüplere girip etkinliklere katılarak kendinizi çok rahat bir şekilde geliştirebilirsiniz. Yapılan bir çok etkinlik ile sosyal çevrenizi arttırarak vaktinizi dolu dolu geçirebilirsiniz. Özellikle Davutpaşa kampüsünün içerisinde bulunan kafeler, restoranlar , orta bahçe, etkinlik alanlari, market  gibi bir çok  yerden faydalanarak okulun dışına çıkmadan her şeyi okul içerisinde hallederek kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

???

YTÜ Matematik Öğretmenliği Gibi Teknik Üniversitede Matematik Öğretmenliği Okumak

Matematik öğretmenliğini bir teknik üniversitenin eğitim fakültesinde okumak kesinlikle çok iyi. Çünkü derslerine giren matematik öğretmenlerinin hepsi matematiğe o kadar hakim ve içerisinde yer alarak dolu dolu anlatıyorlar ki , diğer üniversitelere göre daha çok fayda ve bilgi sağlamış oluyor. Teknik üniversitelerde özellikle fizik ve matematige önem verilmesi bu üniversitede matematik öğretmenliği okuyanların diğer unilere göre en şanslı oldukları konu. Çünkü tamamen matematiğin içinden yetişenlerden ders almak kişinin daha yetkin olmasına yardımcı oluyor.

???

Matematik Öğretmenliği Lisans Eğitimi

Matematik öğretmenliği okurken Matematik derslerinin yanında Formasyon dersleri dediğimiz daha çok eğitime yönelik dersler de veriliyor. Bu dersleri almaya birinci sınıftan itibaren başlanıyor. Bu formasyon dersleri okullarda göreve başladığında öğrenciye nasıl yaklaşman gerektiği, konuları nasıl anlatman, hangi seviyeye indirmen gerektiği konusunda çok yardımcı oluyor. Yani dolu dolu mesleğe yetişmiş oluyorsun.

???

Matematik Öğretmenliği İş İmkanları

Matematik öğretmenliği okuduğun takdirde sadece öğretmen olmak zorunda değilsin tabii ki. Bankacılık, bankada yöneticilik, finansal kurumlarda yardımcılık , müdürlük yapılabilir. Eğer matematikle olan alakanın artmasını istiyorsan ise Yüksek Lisans yapılarak akademisyenlik de yapılabilir. Ama tabii ki öğretmenlik okuyorsan ilk tercihinde kesinlikle öğretmenlik olmasında fayda var daha mutlu olman için. Ama şunu söyleyebilirim ki matematikçi olduğunuz sürece iş sorunu yaşamazsınız. Çünkü ülkemizin matematik seviyesi maalesef çok düşük . Her 10 kişiden 9’unun matematiğe ihtiyacı var . Bu nedenle matematikçiye de ihtiyaç var . Bu yönden tavsiye edebileceğim bir meslek kesinlikle.

???

YTÜ Matematik Öğretmenliği YÖK Atlas Lisans Programı Bilgileri sana tercih döneminde fikir verebilir!

☀️☀️☀️

Üniversite sınavına hazırlık maratonu oldukça uzun ve yorucu. Kunduz ailesi olarak alanında uzman eğitmenlerden soru çözüm desteği, konu anlatımı, Rehber Kunduz gibi özelliklerimizle bu süreci olabildiğince kolaylaştırmaya çalıştık. Bu maratonun sonunda hedeflerine ulaşmış olmanı ve başarılarla dolu bir geleceğe adım atmanı diliyoruz!?

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL