LGS Örnek Soruları Mart 2019- Soru ve Çözümleri

Soru Çözen Öğrenci
Milli Eğitim Bakanlığı, sınavla öğrenci alacak orta öğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınava yönelik Mart ayı örnek sorularını 22.03.2019 tarihinde odsgm.meb.gov.tr adresinden yayınladı. MEB’in Sayısal ve Sözel olarak iki bölüm şeklinde paylaştığı sorular, Kunduz eğitmenlerimiz tarafından çözüldü. LGS örnek soruları, gerçek sınavdaki soru tiplerine yakın olması nedeniyle önem taşıyor. 2019 LGS Örnek Soruları Mart ayı soru ve çözümleri bu yazımızda! Aşağıdaki linklerden 2019 LGS Mart ayı örnek soru ve çözümlerine ders ders ulaşabilirsin:
2019 LGS Mart Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları
2019 LGS Mart Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları

LGS Örnek Soruları bize ne gösteriyor?

Örnek sorular gösteriyor ki ezbere dayalı sorular git gide azalıyor. Sorular daha çok okuduğunu anlama ve yorumlama becerisini ölçüyor. Fen derslerinde sayısal ve formüle dayalı sorular yerine deney soruları bolca göze çarpmakta. Matematik soruları ise uzun problemlerden oluşuyor. MEB, Temel Matematik öğretilerini sözel bir anlatımla harmanlamış. Örnek sorular da bize gösteriyor ki, LGS için bol bol okuma yapmanın önemi büyük. O nedenle LGS öğrencilerine bolca kitap, dergi, gazete okumaları tavsiye ediliyor. Okuma becerisinin gelişmesi, düşünme ve yorumlama kabiliyetine de olumlu etki yapıyor. Sen de eski kaynaklardaki işlem gerektiren, ezber ölçen kısa sorular yerine daha yeni kaynaklardaki uzun, orijinal, yorum gerektiren soruları çözmeyi tercih etmelisin.
LGS Örnek Soruları ve Çözümleri

LGS Örnek Soruları ve Çözümleri


LGS, 1 Haziran’da yapılacak.

LGS, bu sene 1 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek. Sözel ve sayısal olmak üzere iki bölümden oluşan LGS’nin sayısal kısmı, alınan bir karar ile 20 dakika uzatılmıştı. Yani 50 soruluk sözel bölüm 75 dakika sürecek. 40 soruda oluşan sayısal bölümün süresi ise 80 dakika. LGS ne tarz sorular içeriyor, nasıl çalışılmalı, neye dikkat edilmeli gibi soruların varsa, “LGS Çalışma Tavsiyeleri” konulu yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsin.
İlgini Çekebilecek Diğer Yazılarımız: