TYT ,  AYT Türkçe Kaynak Önerileri

Merhaba! YKS için yavaştan tempoya girdiğin bu dönemde Türkçeyi bol bol soru çözerek çalışmak istiyorsan ve devamlı kaynak arayışında isen bu yazımıza göz atmanı tavsiye ediyoruz. Kunduz eğitmenlerimizden İsmihan Hoca ve Arife Hoca senin için Türkçe kaynaklarını inceledi! Bu süreçte soru çözmeyi ve çözemediğin soruları bize sormayı unutma, kolay gelsin!
  1. Antrenmanlarla Paragraf Bilgisi

Antrenman Yayıncılık, yola yeni çıkanlar için bir soru bankası hazırladı. Paragrafları yorumlamakta ya da süreyi yetiştirmekte zorlanıyorsan bu kitap tam sana göre.

2. Yayın Denizi Soru Bankası

Yayın Denizi’nin Türkçe soru bankası hem TYT Türkçe için hem de Edebiyat dersi için öğretici nitelikte. Kendini süre anlamında da geliştirmeni sağlıyor.


3. Okyanus Yayınları Soru Bankası

Okyanus Yayınları, Türkçeyi aşama aşama öğreten bir Soru Bankası ve ayrıca bir Konu Anlatımlı kitap çıkardı. Gayet kapsayıcı olan bu kitap ile çoğu soru tipini görebilirsin.

4. Final Yayınları Soru Bankası

Deneyimli bir yayıncılık olan Final, güzel soru tipleri olan bir soru bankası hazırladı. Türkçedeki temel becerilerini kazandıktan sonra pekiştirmek için bu kitabı kullanabilirsin.

5. Karekök Yayınları Soru Bankası

Karekök, özgün soru tarzı ile piyasanın ortalamasının üstünde bir kaynak hazırladı. Eğer daha zor sorular görmek istiyorsan bu kitabın sorularını çözebilirsin.

Bitirmeden Önce…

Bu yazımızda Türkçe için kaynak tavsiyelerini derlemeye çalıştık. Türkçe dersine çalışırken bol bol soru çözmen, yanlışlarının üzerine gitmen çok önemli. Bu yolda sana destek olmaya hazırız! Soru çözüm uygulamamız KunduzApp’e ulaşmak istersen de Google Play’den veApple App Store’dan indirebilirsin.