TYT Deneme Tavsiyeleri (Kolay-Orta-Zor)

TYT Deneme Tavsiyeleri - Kunduz
YKS’nin giderek yaklaşmasıyla, bol bol sınav provası yapacağın deneme sınavı çözme dönemine girmiş olduk. Konu çalışmalarının devam ederken, deneme sınavı çözerek pratik kazanman gereken bu süreçte senin için TYT Deneme Tavsiyeleri veriyoruz! Her seviyeden derlediğimiz TYT denemeleri ile sınav hazırlığına hız kesmeden devam edebilirsin!

TYT Deneme Tavsiyeleri – Başlangıç Seviyesi

Karekök - TYT Deneme Tavsiyeleri

Karekök – TYT Deneme Tavsiyeleri

Karekök Yayınları, henüz deneme çözmeye yeni başlayanlar için temel soru iplerini barındıran, öğretici bir deneme sınavı serisi hazırlamış. Eğer daha ileri bir seviye tercih etmek istersen, aynı yayının “İddialısına TYT Denemeleri” şeklinde bir serisi de var.
FDD - TYT Deneme Tavsiyeleri

FDD – TYT Deneme Tavsiyeleri

FDD Yayınları ve Final Yayınları da, konu kazanımlarına uygun olarak deneme sınavları hazırlamış. Soru tipleri, genel olarak ÖSYM’nin tercih ettiği yoruma dayalı orijinal soru seviyesinde değil ancak temel kazanımları ölçme açısından güzel soruları bulunuyor.

TYT Deneme Tavsiyeleri – Orta Seviye

Palme - TYT Deneme Tavsiyeleri

Palme – TYT Deneme Tavsiyeleri

Konu çalışmaları ve soru çözümü açısından başlangıç seviyesini geçtikten sonra, iyi bir pratik için Palme Yayınevi’nin çıkarmış olduğu deneme setini tercih edebilirsin.
Bilgi Sarmal - TYT Deneme Tavsiyeleri

Bilgi Sarmal – Deneme Tavsiyeleri

Bilgi Sarmal özellikle son yıllarda adından söz ettiren bir yayınevi. Genel olarak orta seviyede olduğu söylenebilir. Çözülecek deneme sınavları listene ekleyebilirsin. 🙂

TYT Deneme Tavsiyeleri – Zor Seviye

Endemik - TYT Deneme Tavsiyeleri

Endemik – Deneme Tavsiyeleri

Konu çalışmaların neredeyse tamam, bolca da soru çözüyorsun. “Benim artık daha da zor, orijinal sorular görmeye ihtiyacım var.” diyorsan Endemik Yayınlarının çıkarmış olduğu denemeleri tercih edebilirsin.
ÜçDörtBeş - TYT Deneme Tavsiyeleri

ÜçDörtBeş – TYT Deneme Tavsiyeleri

ÜçDörtBeş Yayınları’nın çıkarmış olduğu 12’li deneme setinde aslında her seviyeden denemeler bulunuyor. Ancak özellikle zor seviyeleri, ÖSYM tipi orijinal soruları bir arada görmek için ideal.

Bonus: MEB Değerlendirme Sınavları

MEB, Kazanım Testleri ve Değerlendirme Sınavları yayınlıyor. Bu kaynaklar da sınav sürecinde sana yardımcı olabilir. MEB tarafından yayınlanmış deneme sınavlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsin.
Deneme sınavları, hem konu eksiklerini görmede, hem de süre kontrolü becerini geliştirerek sınava hazırlanmanda büyük rol oynuyor. Farklı yayınevlerinden, farklı seviyelerde bol bol soru görerek gerçek sınavdaki bütün senaryolara karşı kolayca hazırlanabilirsin!
İlgini Çekebilecek Diğer Yazılarımız: