5. Sınıf Matematik

Doğal Sayılar, Kesirler, Ondalık Gösterim, Yüzdeler ve daha fazla bilgi için 5. Sınıf Matematik içeriklerimizi ziyaret edebilirsin.

Üniteler

Doğal Sayılar

TÜİK'e göre 2022 yılında Türkiye nüfusu yaklaşık 84 milyon 680 bin kişidir. Türkiye nüfusunu rakamlar ile ifade etmeyi öğrenmeye ne dersin?
7 Konu
13 Video
İÇERİĞE GİT

Kesirler

Kesir, bir birimin bölündüğü parçalardan birinin veya birkaçının bütüne oranını ifade eden sayı demektir. Tanımı da öğrendik, şimdi ise Kesirler çözülmeyi bekliyor. 🤓
6 Konu
15 Video
İÇERİĞE GİT

Ondalık Gösterim ve Yüzdeler

Ondalık Gösterim ve Yüzdeleri öğrenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Haydi, bu ünitede buluşalım!
2 Konu
9 Video
İÇERİĞE GİT

Temel Geometrik Kavramlar ve Çizimler

Geometri Yunanca "Geo" (yer) ve "metro" (ölçüm) birleşiminden türetilmiş bir isimdir. Geometrinin temel kavramlarını öğrenmeye hazır mısın?
2 Konu
8 Video
İÇERİĞE GİT

Üçgen ve Dörtgenler

Baklava diliminin bir paralelkenar örneği olduğunu biliyor muydun? Araştırmacı Kunduz seni hayatımıza gizlenmiş dörtgenleri keşfetmeye davet ediyor. ✨
4 Konu
9 Video
İÇERİĞE GİT

Veri Toplama ve Değerlendirme

Sınıf arkadaşlarımıza "En sevdiğin renk nedir?" sorusunu yönelttik. Meraklı Kunduz ile en popüler 3 cevabı bulmaya ne dersin?
2 Konu
4 Video
İÇERİĞE GİT

Uzunluk ve Zaman Ölçme

Okulunuzdaki en uzun teneffüs kaç saniye biliyor musun? Öğrenmek için ihtiyacın olan bilgiler Uzunluk ve Zaman Ölçme ünitesinde seni bekliyor.
2 Konu
6 Video
İÇERİĞE GİT

Alan Ölçme ve Geometrik Cisimler

Geometrik cisimler hayatımızın birçok noktasında vardır. Peki, çevrende gizlenmiş geometrik cisimler bulmaya ne dersin? 🧐
2 Konu
5 Video
İÇERİĞE GİT