Bağıntı Nedir? Bağıntı ve Sıralı İkili Ders Notları

Bu yazımızda Kartezyen Çarpım, Bağıntı ve Sıralı İkili konularına ait temel kavramlar ve soruları çözüm esnasında kullanılabilecek ipuçları yer alıyor.

3 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 5.03.2022
Bağıntı Nedir? Bağıntı ve Sıralı İkili Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!? Bu yazımızda Kartezyen Çarpım, Bağıntı ve Sıralı İkili konularına ait temel kavramlar ve soruları çözüm esnasında kullanılabilecek ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Ayşe Hoca tarafından hazırlandı. Ayşe Hoca, Matematik öğretmeni. Bir süredir de Kunduz eğitmenleri arasında öğrencilere yardımcı olmaya çalışıyor. Sana hatırlatmak istediği bir söz var: “Sabır, azim ve zaman tükenen kavramlardır. Onları yerinde ve akıllıca kullanırsanız yarınlarınızı en güzel şekilde inşa edebilirsiniz.”

Kümelerde İşlemler

Sıralı İkili

Lise Matematik

Kartezyen Çarpım – Bağıntı ve Sıralı İkili

Bağıntı – Bağıntı Nedir?
bağıntı nedir bağıntı ve sıralı ikili kartezyen çarpım
bağıntı nedir bağıntı ve sıralı ikili kartezyen çarpım
bağıntı nedir bağıntı ve sıralı ikili kartezyen çarpım

Sıralı İkili
bağıntı nedir bağıntı ve sıralı ikili kartezyen çarpım
sıralı ikili kartezyen çarpım koordinat düzlemi

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Kartezyen Çarpım ve Bağıntı konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Kartezyen Çarpım nedir ve Bağıntı nedir matematik için öğrendikten sonra formüller ve kavramlar tanım olarak basit görünse de, pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, Bağıntı ve Sıralı İkili konulu binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Aşağıdan soruları inceleyebilirsin!

p pozitif tam sayı iken, p den büyük en küçük tam kare sayiya p nin

Lise Matematik

Bağıntı ve Sıralı İkili

p pozitif tam sayı iken, p den büyük en küçük tam kare sayiya p nin “tamkare dostu” denir ve T(p) ile gösterir.

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak her zaman yanındayız!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL