Hayalindeki netler. İhtiyacın olan her şey. Tek platform.

Soru çözüm, yayın seti, birebir rehberlik, canlı dersler ve daha fazlası Kunduz’da. Şimdi al, netlerini artırmaya başla.

Görüşme BaşlatPaketleri İncele

Faktöriyel Formülü – Faktöriyel Ders Notları

Bu yazımızda Faktöriyel formülü, konuya ait temel kavramlar ve soruları çözüm esnasında kullanılabilecek ipuçları yer alıyor.

2 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 4.04.2022
Faktöriyel Formülü – Faktöriyel Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!? Bu yazımızda Faktöriyel formülü, konuya ait temel kavramlar ve soruları çözüm esnasında kullanılabilecek ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Barış Hoca tarafından hazırlandı.

Sıralama ve Seçme

Faktöriyel Kavramı

Lise Matematik

Faktöriyel Formülü – Faktöriyel Hesaplama

faktöriyel formülü
faktöriyel konu anlatımı

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Faktöriyel konu anlatımı yazımızın sonuna geldik. Faktöriyel konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Temel kavramlar, Faktöriyel formülü tanım olarak basit görünse de, pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri ve kuralları öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekiyor. Konu anlatımı yazımıza da göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB tarafından yayınlanan Kazanım Testlerini de çözmeni tavsiye ediyoruz. Kunduz’da şu ana kadar, binlerce faktöriyel soruları soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Aşağıdan soruları inceleyebilirsin!

O! + 1! + 2! + 3! + ... + 300! sayısının birler basamağı kaçtır?

Lise Matematik

Faktöriyel

O! + 1! + 2! + 3! + … + 300! sayısının birler basamağı kaçtır?

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak her zaman yanındayız!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL