Fen Bilimleri
Konu Anlatımı Yazıları
LGS
Mevsimler ve İklimler
Uncategorized

İklim ve Mevsimler – Fen Bilimleri LGS Ders Notları

Dünyanın Hareketleri, Hava Olayları, Yağış, Rüzgar, Basınç... İklim ve Mevsimler hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!

6 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 22.09.2020
İklim ve Mevsimler – Fen Bilimleri LGS Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına, formüllere ve özetlere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin.📚 Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, LGS’ye hazırlık sürecinde her konuda mutlaka görmen gereken LGS Fen Bilimleri dersine ait ipuçları, özetleri, formülleri ve notları derlemesi hazırladık!📝 Bu yazımızda Mevsimlerin Oluşumu, Dünyanın Hareketleri, 21 Haziran, 21 Aralık, 21 Mart, 23 Eylül, İklim ve Hava Hareketleri, Hava Olayları, Yağış Türleri, Rüzgar, Basınç, Küresel İklim Değişiklikleri ve çok daha fazlası hakkında bilmen gerekenler 8. Sınıf Mevsimler ve iklim konusuna ait soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz konu özeti yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!☀️

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Rabia Hoca tarafından hazırlandıç. Rabia Hoca, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Öğretmenliği mezunu. 3 yıllık öğretmen. Şimdiye kadar ortaokul kısmında dersler verdi. Bu dönemde edindiği sınav tecrübelerini paylaşmaktan mutluluk duyuyor.

📚📚📚

İklim ve Mevsimler

İklim ve Hava Hareketleri

Fen Bilimleri

8. Sınıf Mevsimler ve İklim Konu Özeti

Mevsimlerin Oluşumu

dünyanın hareketleri
İklim ve Mevsimler
dünyanın yıllık hareketi
İklim ve Mevsimler
İklim ve Mevsimler
21 haziran gün dönümü
21 aralık gün dönümü
İklim ve Mevsimler

📚📚📚

İklim ve Hava Hareketleri

hava hareketleri
İklim ve Mevsimler
hava olayı
yağış türleri
rüzgar
alça basınç alanı
İklim ve Mevsimler
küresel iklim değişiklikleri

📚📚📚

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!🎉

Fen Bilimleri dersinde bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. 8. sınıf Fen bilimleri Mevsimler ve iklim konusu, LGS Fen Bilimleri testi için temel konulardan biri olduğu için iyice pekiştirmen önemli. Mevsimlerin Oluşumu, Dünyanın Hareketleri, 21 Haziran, 21 Aralık, 21 Mart, 23 Eylül, İklim ve Hava Hareketleri, Hava Olayları, Yağış Türleri, Rüzgar, Basınç, Küresel İklim Değişiklikleri gibi alt başlıklar pek çok bilgi ve kavram içeriyor. Bu da daha çok soru tipini barındırdığı anlamına gelir. Bu konudan direkt soru gelebildiği gibi, farklı konuların da içinde sıkça geçtiğini görüyoruz. LGS Fen Bilimleri ve okul yazılılarında sıklıkla sorulması tercih edilen konulardan biri.

Bölgelerin havasındaki basınç farklingi rüzgar olu- sumuna sebep olur. Rüzgar, yüksek hava basıncı nin olduğu bölgeden alçak hav...

Fen Bilimleri

İklim ve Mevsimler

Bölgelerin havasındaki basınç farklingi rüzgar olu- sumuna sebep olur. Rüzgar, yüksek hava basıncı nin olduğu bölgeden alçak hav…

Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir.📚 Fen Bilimleri netleri yükseltmedeki anahtar bolca soru çözmek ve yapılamayan soruların doğrusunu öğrenmek. Kunduz’da şu ana kadar, Fen Bilimleri dersinden binlerce soru alanında uzman Ortaokul Sosyal Bilgiler eğitmenleri tarafından çözüldü.✅ İklim ve Mevsimler konusuna ait daha fazla soru ve detaylı çözümler görmek istersen, aşağıdaki butona tıklayabilirsin! Uygulamamız içerisinden ücretsiz erişebileceğin soru ve detaylı çözümler ile, bu konudaki hakimiyetini arttırman mümkün!

☀️☀️☀️

Her ders için değişmeyen kilit nokta bol bol soru çözümü ile pratik yapmak. Çözemediğin sorulara yanıt bulmak istiyorsan sınava hazırlık sürecinde Kunduz hep yanında! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin.
Uygulamada senin için hazırlanmış , tüm konuları öğrenebileceğin premium içerik ders videolarını incelemeyi unutma!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL