Fen Bilimleri
Hacim ve Sıvı Ölçüleri
Konu Anlatımı Yazıları
LGS
Uncategorized

Litre Dönüştürme – Sıvı Ölçme LGS Ders Notları

Hacim ve Sıvı Ölçüleri Arasındaki İlişki, Birimler, Litre Dönüştürme... Sıvı Ölçme hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!

2 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 20.09.2020
Litre Dönüştürme – Sıvı Ölçme LGS Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin.? Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, LGS’ye hazırlık sürecinde her konuda mutlaka görmen gereken Matematik ipuçları, formülleri, notları derlemesi hazırladık!? Bu yazımızda Hacim ve Sıvı Ölçüleri Arasındaki İlişki, Sıvı Ölçüsü Birimleri, Litre Dönüştürme ve çok daha fazlası hakkında bilmen gerekenlerle Sıvı Ölçme konusuna ait soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Betül Hoca tarafından hazırlandı. Betül Hoca, Yüksel İlhan Alanyalı Anadolu Öğretmen Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü mezunu. 2015 senesinden beri aktif olarak 5 – 8. sınıf öğrencilerine özel ders vermekte. Şu an MEB’de öğretmen olarak çalışmakta.

???

Sıvı Ölçme: Hacim ve Sıvı Ölçüleri – Litre Dönüştürme

Hacim ve Sıvı Ölçüleri Arasındaki İlişki

???

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!?

Sıvı Ölçme konusunda bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Sıvı Ölçme konusu, LGS Matematik testi için temel konulardan biri olduğu için iyice pekiştirmen önemli. Hacim ve Sıvı Ölçüleri Arasındaki İlişki, Sıvı Ölçüsü Birimleri, Litre Dönüştürme gibi alt başlıklar pek çok bilgi ve kavram içeriyor. Bu da daha çok soru tipini barındırdığı anlamına gelir. Bu konudan direkt soru gelebildiği gibi, farklı konuların da içinde sıkça geçtiğini görüyoruz. LGS Matematik’te ve okul yazılılarında sıklıkla sorulması tercih edilen konulardan biri.

Buna göre şekil-3'teki konuma geldiğinde Şekil-2'ye göre kaç cm daha sıvı dökülmüştür?

ORTAOKUL MATEMATİK

SIVI ÖLÇME

Buna göre şekil-3’teki konuma geldiğinde Şekil-2’ye göre kaç cm daha sıvı dökülmüştür?

Bilgileri, tanımları, formülleri ve kuralları öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Konu anlatımı yazımıza da göz attıktan sonra, kendi kaynaklarından sonra MEB Kaynaklarına da göz atmanı tavsiye ediyoruz.? Matematik netleri yükseltmedeki anahtar bolca soru çözmek ve yapılamayan soruların doğrusunu öğrenmek. Kunduz’da şu ana kadar, Sıvı Ölçme konulu binlerce soru alanında uzman Ortaokul Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü.✅ Daha fazla Sıvı Ölçme sorusu ve detaylı çözümlerini görmek istersen, aşağıdaki butona tıklayabilirsin! Uygulamamız içerisinden ücretsiz erişebileceğin soru ve detaylı çözümler ile, bu konudaki hakimiyetini arttırman mümkün!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL