Mutlak Değer Formülleri – Mutlak Değer Ders Notları

Bu yazımızda Mutlak Değer formülleri, konuya ait temel kavramlar ve soruları çözüm esnasında kullanılabilecek ipuçları yer alıyor.

2 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 4.06.2020
Mutlak Değer Formülleri – Mutlak Değer Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!? Bu yazımızda Mutlak Değer formülleri, konuya ait temel kavramlar ve soruları çözüm esnasında kullanılabilecek ipuçları yer alıyor. Umarız sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Cihan Hoca tarafından hazırlandı. Cihan Hoca, 2014 Atatürk Üniversitesi mezunu. Geleceğimizin pınarı gençlere yardımcı olmak, hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için tecrübelerini paylaşıyor.

Birinci Dereceden Denklemler ve Eşitsizlikler

Mutlak Değer

Lise Matematik

Mutlak Değer Formülleri

mutlak değer örnek soru çözümü
mutlak değer örnek soru çözümü

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Mutlak Değer konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Konu anlatımı ve ders notlarında gördüğün üzere Mutlak Değer formülleri tanım olarak basit görünse de, pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, Mutlak Değer konulu binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Aşağıdan soruları inceleyebilirsin!

Olduğuna göre; a.c, a - b, b + c ifadelerinin işaretleri sırası ile aşağıdakilerden hangisidir?

Lise Matematik

Mutlak Değer

Olduğuna göre; a.c, a – b, b + c ifadelerinin işaretleri sırası ile aşağıdakilerden hangisidir?

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak her zaman yanındayız!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL