Sayı Soruları İpuçları – Doğal ve Tam Sayılar Ders Notları

Bu yazımızda Sayı Soruları konusuna ait tanımlar, temel kavramlar, sayı formülleri ve sayı problemleri çözümü esnasında kullanılabilecek ipuçları yer alıyor

2 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 12.06.2020
Sayı Soruları İpuçları – Doğal ve Tam Sayılar Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!? Bu yazımızda Sayı Soruları konusuna ait tanımlar, temel kavramlar, sayı formülleri ve sayı problemleri çözümü esnasında kullanılabilecek ipuçları yer alıyor. Umarız sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz İbrahim Hoca tarafından hazırlandı. İbrahim Hoca, 1995 Gazi Üniversitesi Matematik Öğretmenliği mezunu. O yıldan bugüne kadar farklı kurumlarda Matematik öğretmeni olarak çalışmış ve Matematik zümre başkanlığı, yayın hazırlama çalışmalarında bulunmuş. Tecrübelerini şimdi yeni nesil öğrenci ve meslektaşlarıyla paylaşıyor!


Sayı Soruları İpuçları

sayı soruları
sayı soruları sayı problemleri taktikleri

Sayı Çeşitleri
sayı çeşitleri çift tam sayılar kümesi tek tam sayılar kümesi

Doğal Sayılarda Bölme İşlemi
doğal sayılarda bölme işlemi

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Sayı Soruları konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Temel kavramlar, tanım olarak basit görünse de, pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Matematik konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, Doğal ve Tam Sayılar konulu binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Aşağıdan soruları inceleyebilirsin!

ifadesinin en sade şekli aşağıdakilerden hangisidir?

Lise Matematik

Sayı Kümeleri

ifadesinin en sade şekli aşağıdakilerden hangisidir?

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak yanındayız!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL