Konu Anlatımı Yazıları
LGS
Matematik
Ondalık Gösterim ve Oran
Uncategorized

Ondalıklı Sayılar – Ondalık Gösterim LGS Ders Notları

Basamak Adları, Okuma, Çözümleme, Sıralama, Yuvarlama... Ondalık Gösterim hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!

5 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 20.04.2022
Ondalıklı Sayılar – Ondalık Gösterim LGS Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin.? Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, LGS’ye hazırlık sürecinde her konuda mutlaka görmen gereken Matematik ipuçları, formülleri, notları derlemesi hazırladık!? Bu yazımızda 6. sınıf konularından Sayıları Ondalık Gösterim Olarak Yazma, Ondalık Gösterim Basamak Adları, Ondalık Gösterimleri Okuma, Çözümleme, Sıralama, Yuvarlama, Ondalık Gösterim İşlemleri ve çok daha fazlası hakkında bilmen gerekenlerle Ondalık Gösterim konusuna ait soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Betül Hoca tarafından hazırlandı. Betül Hoca, Yüksel İlhan Alanyalı Anadolu Öğretmen Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü mezunu. 2015 senesinden beri aktif olarak 5 – 8. sınıf öğrencilerine özel ders vermekte. Şu an MEB’de öğretmen olarak çalışmakta.

Ondalık Gösterim: Çözümleme – Yuvarlama – Sıralama – İşlemler

Sayıları Ondalık Gösterim Olarak Yazma – Ondalık Gösterim Tanımı
bileşik kesir
Basamak Adları, Okuma, Çözümleme, Sıralama, Yuvarlama... Ondalık Gösterim hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!
Ondalık Gösterim Basamak Adları
birler onlar yüzler binler
Ondalık Gösterimleri Okuma
Basamak Adları, Okuma, Çözümleme, Sıralama, Yuvarlama... Ondalık Gösterim hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!
Ondalık Gösterimlerde Çözümleme
tam kısım ondalık kısım
ondalık çözümleme
Ondalık Gösterimlerde Sıralama
Ondalık Gösterimlerde Yuvarlama
ondalık gösterimlerde sayıları yuvarlama
sayıları yuvarlama
Ondalık Gösterimlerde İşlemler – Ondalık Sayılarda Çarpma – Ondalık Sayılarda Bölme 
sayıları yuvarlama
ondalık sayılarda işlemler çarpma
sayıları yuvarlama bölme işlemi

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!?

Ondalık Gösterim konusunda bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Ondalık Gösterim konusu, LGS Matematik testi için temel konulardan biri olduğu için iyice pekiştirmen önemli. Sayıları Ondalık Gösterim Olarak Yazma, Ondalık Gösterim Basamak Adları, Ondalık Gösterimleri Okuma, Çözümleme, Sıralama, Yuvarlama, Ondalık Gösterim İşlemleri gibi alt başlıklar pek çok bilgi ve kavram içeriyor. Bu da daha çok soru tipini barındırdığı anlamına gelir. Bu konudan direkt soru gelebildiği gibi, farklı konuların da içinde sıkça geçtiğini görüyoruz. LGS Matematik’te ve okul yazılılarında sıklıkla sorulması tercih edilen konulardan biri.

Buna göre kasiyer para üstü olarak Evren'e kaç lira vermiştir?

ORTAOKUL MATEMATİK

ONDALIK GÖSTERİM

Buna göre kasiyer para üstü olarak Evren’e kaç lira vermiştir?

Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir.? Matematik netleri yükseltmedeki anahtar bolca soru çözmek ve yapılamayan soruların doğrusunu öğrenmek. Kunduz’da şu ana kadar, Ondalık Gösterim konulu binlerce soru alanında uzman Ortaokul Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü.✅ Daha fazla Ondalık Gösterim sorusu ve detaylı çözümlerini görmek istersen, aşağıdaki butona tıklayabilirsin! Uygulamamız içerisinden ücretsiz erişebileceğin soru ve detaylı çözümler ile, bu konudaki hakimiyetini arttırman mümkün!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL