Konu Anlatımı Yazıları
Konu Listeleri
LGS Konuları
Uncategorized

8. Sınıf Fen Konuları – 8. Sınıf Fen Bilimleri Konuları 2022

Bu yazımızda, senin için 8. sınıf Fen Konuları listesini hazırladık ve Fen Bilimleri LGS konularını belirledik!

2 dakikalık okuma
Sonnur tarafından yazıldı, 7.01.2022
8. Sınıf Fen Konuları – 8. Sınıf Fen Bilimleri Konuları 2022

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

8. sınıf fen konularını senin için listeledik. Düzenli çalışmanın ilk şartlarından biri, neye çalışacağını bilmektir! 📝  8. sınıf fen bilimleri dersi boyunca neler göreceksin, hangi konulardan sorumlu olacaksın bunları bilirsen daha verimli çalışabilirsin! Bu yazımızda, senin için 8. sınıf Fen Konuları listesini hazırladık ve LGS Fen Bilimleri konularını açıkladık.  Yapman gereken, aşağıdaki listeyi dikkatlice inceleyerek öğrenmen gereken kazanımları tespit etmek! 

Aynı zamanda yazımızda 8. sınıf fen bilimleri konularına tıklayarak video konu anlatımlarına erişebilirsin.


8. Sınıf Fen Konuları 1. Dönem

8. Sınıf Fen Konuları 2. Dönem

(Bu konu listesi, MEB tarafından yayınlanan Fen Bilimleri Dersi Öğretim Programı belgesinden alınmıştır.)


Fen bilimleri 8. sınıf konularını öğrendin

Görmüş olduğun bu 8. Sınıf Fen bilimleri konuları listesi, sana çalışma sırasını belirlemen konusunda yardımcı olacaktır. Bir konuyu tam olarak anlamadan diğer konuya geçmemeni tavsiye ediyoruz. Çünkü LGS fen konuları içerisindeki bazı konular, kendisinden sonra gelen konuların içinde de yer alabiliyor.
LGS’de Fen Bilimleri dersinden 20 soru geliyor. Sorular genelde hikayeleştirilmiş, sözel anlatımlara sahip. Bu nedenle konu çalışmalarını tamamladıktan sonra bolca yeni nesil sorularla pratik yapmalısın. LGS fen konu anlatımı için madde ve ısı, kuvvet ve hareket ve daha çok pek çok konudaki ders notlarımızı inceleyebilirsin. Aynı zamanda MEB tarafından aylık olarak yayınlanan örnek sorulara da bakabilirsin. Daha fazla öneri için LGS Tavsiyeleri yazımızı inceleyebilirsin. Örnek sorular, çözümleriyle birlikte yazımızın sonundaki linkte!

Çözemediğin, aklına takılan her soru için Kunduz’un yanında olduğunu söylemek isteriz. Sadece soru çözümü de yetmez! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan soru çözümleri, binlerce sorunun ve çözümünün yer aldığı soru bankası gibi hizmetler uygulamamızda!

 

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL