Konu Anlatımı Yazıları
Konu Listeleri
LGS Konuları
Uncategorized

8. Sınıf Matematik Konuları – LGS Matematik Soru Dağılımı 2022

Bu yazımızda, senin için 8. sınıf matematik konuları ve LGS matematik soru dağılımını hazırladık!

2 dakikalık okuma
Sonnur tarafından yazıldı, 15.12.2021
8. Sınıf Matematik Konuları – LGS Matematik Soru Dağılımı 2022

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

8. sınıf matematik konuları ve LGS matematik soru dağılımı listesini senin için hazırladık. Düzenli çalışmanın ilk şartlarından biri, neye çalışacağını bilmektir. 8. sınıf boyunca neler göreceksin, hangi konulardan sorumlu olacaksın bunları bilirsen daha verimli çalışabilirsin! Bu yazımızda, senin için 8. sınıf Matematik Konuları listesini hazırladık ve Matematik LGS konularını belirledik. 8. sınıf Matematik konu listesi, 5 adet ünite içeriyor (Sayılar ve İşlemler, Cebir, Geometri ve Ölçme, Veri İşleme, Olasılık). Bu ünitelerin alt başlıkları da bulunuyor. Yapman gereken, aşağıdaki listeyi dikkatlice inceleyerek öğrenmen gereken kazanımları tespit etmek!


8. Sınıf Matematik Konuları Listesi

LGS Matematik Soru Dağılımı

KONU BAŞLIKLARI 2021 SORU SAYISI
Çarpanlar ve Katlar 3
Üslü Sayılar 3
Köklü Sayılar 2
Veri Analizi 2
Olasılık 1
Cebirsel İfadeler ve Eşitsizlikler 2
Doğrusal Denklemler 2
Eşitsizlikler 2
Üçgenler 2
Eşlik ve Benzerlik 1
Geometrik Cisimler 0
Dönüşüm Geometrisi 0
Toplam 20

Bu konular bize ne çalışacağımızı anlatıyor!

Okul dersleri ve sınavlarının yanı sıra, kalan vaktinde genel bir çalışma yürütmen gerekiyor LGS için. Görmüş olduğun bu 8. Sınıf Matematik konuları listesi, sana çalışma sırasını belirlemen konusunda yardımcı olacaktır. Bir konuyu tam olarak anlamadan diğer konuya geçmemeni tavsiye ediyoruz. Çünkü bazı konular, kendisinden sonra gelen konuların içinde de yer alabiliyor. LGS’de Matematik dersinden 20 soru geliyor. Sorular genelde hikayeleştirilmiş, sözel anlatımlara sahip. Bu nedenle konu çalışmalarını tamamladıktan sonra bolca yeni nesil sorularla pratik yapmalısın. Aynı zamanda MEB tarafından aylık olarak yayınlanan örnek sorulara da bakabilirsin.
Çözemediğin, aklına takılan her soru için Kunduz’un yanında olduğunu söylemek isteriz. Sadece soru çözümü de yetmez! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan soru çözümleri, binlerce sorunun ve çözümünün yer aldığı soru bankası gibi hizmetlerden faydalanabilirsin!


Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL