Geometri
Konu Anlatımı Yazıları
Student
Üçgenler
YKS

Alan Formülü – Eşkenar Üçgen Ders Notları

Eşkenar Üçgen Açı ve Kenar Özellikleri, Alan Formülü... Eşkenar Üçgen hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!

2 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 18.01.2022
Alan Formülü – Eşkenar Üçgen Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken ya da soru çözerken “Üçgenin alanı nasıl bulunur?” gibi notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, Geometri dersinin her konusunda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, ders notlarını senin için derliyoruz!? Bu yazımızda Eşkenar Üçgen Açı ve Kenar Özellikleri, Eşkenar Üçgenin Alanı ve çok daha fazlası hakkında bilmen gerekenler ile Eşkenar Üçgenler konusuna ait soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Pınar Hoca tarafından hazırlandı. Pınar Hoca, Marmara Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu ve 9 yıllık MEB öğretmeni. Matematik notları ve soruları paylaştığı bir Instagram sayfası var: @matematikpinari, Matematik konu anlatımı ve rehberlik için YouTube kanalı ise: Matematik Pınarı

DİK ÜÇGEN VE TRİGONOMETRİ

EŞKENAR ÜÇGEN

GEOMETRİ

Eşkenar Üçgen: Açı – Kenar – Alan Formülü

eşkenar üçgen formülü

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Eşkenar Üçgen konusunda bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Eşkenar Üçgen konusu, TYT ve AYT Matematik testlerindeki Geometri kısmı için temel konulardan biri olduğundan iyice pekiştirmen önemli. Eşkenar Üçgen Açı ve Kenar Özellikleri, Alan Formülü gibi alt başlıklar pek çok bilgi ve kavram içeriyor. Bu da daha çok soru tipini barındırdığı anlamına gelir. Bu konudan direkt soru gelebildiği gibi, farklı konuların da içinde sıkça geçtiğini görüyoruz. TYT ve AYT Geometri testlerinde sıklıkla sorulması tercih edilen konulardan biri.

Bilgileri, tanımları, formülleri ve kuralları öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Kendi kaynaklarına ek olarak MEB tarafından yayınlanan Kazanım Testlerini de çözmeni tavsiye ediyoruz. Geometri netleri yükseltmedeki anahtar bolca soru çözmek ve yapılamayan soruların doğrusunu öğrenmek. Kunduz’da şu ana kadar, Eşkenar Üçgen konusuna ait binlerce soru alanında uzman Matematik & Geometri eğitmenleri tarafından çözüldü. Daha fazla Eşkenar Üçgen sorusu ve detaylı çözümleri aşağıda!

 ABC dik üçgen EFBD dikdörtgen |ADI = 1 cm ve [DB] = 2 cm olduğuna göre, aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

GEOMETRİ

ÜÇGENDE ALAN

ABC dik üçgen EFBD dikdörtgen |ADI = 1 cm ve [DB] = 2 cm olduğuna göre, aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL