Asal Sayılar Nedir? – Doğal ve Tam Sayılar Notları

Bu yazımızda Asal Sayılar konusuna ait tanımlar, aralarında asallık, temel kavramlar, sayı formülleri ve soru çözümünde kullanılabilecek ipuçları yer alıyor.

3 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 12.06.2020
Asal Sayılar Nedir? – Doğal ve Tam Sayılar Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!? Bu yazımızda Asal Sayılar konusuna ait tanımlar, aralarında asallık, temel kavramlar, sayı formülleri ve soru çözümünde kullanılabilecek ipuçları yer alıyor. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz İbrahim Hoca tarafından hazırlandı. İbrahim Hoca, 1995 Gazi Üniversitesi Matematik Öğretmenliği mezunu. O yıldan bugüne kadar farklı kurumlarda Matematik öğretmeni olarak çalışmış ve Matematik zümre başkanlığı, yayın hazırlama çalışmalarında bulunmuş. Tecrübelerini şimdi yeni nesil öğrenci ve meslektaşlarıyla paylaşıyor!

Sayı Kümeleri

Asal Sayılar

Lise Matematik

Asal Sayılar

asal sayılar nedir
asal sayı örnek soru çözümü

Aralarında Asal Sayılar
aralarında asal nedir
matematik örnek soru çözümü doğal ve tam sayılar
doğal ve tam sayılar

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Sayılar konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Temel kavramlar, tanım olarak basit görünse de, pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, Doğal ve Tam Sayılar konulu binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Aşağıdan soruları inceleyebilirsin!

Asal sayılar pozitif tamsayılar arasından sadece 1 e ve kendilerine tam bölünürler. a, b, c asal sayı olduğuna göre, a'nın alacağı değerler toplamı kaçtır?

Lise Matematik

Sayı Kümeleri

Asal sayılar pozitif tamsayılar arasından sadece 1 e ve kendilerine tam bölünürler. a, b, c asal sayı olduğuna göre, a’nın alacağı değerler toplamı kaçtır?

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu hiç yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir!

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak yanındayız! İyi çalışmalar!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL