Hayalindeki netler. İhtiyacın olan her şey. Tek platform.

Soru çözüm, yayın seti, birebir rehberlik, canlı dersler ve daha fazlası Kunduz’da. Şimdi al, netlerini artırmaya başla.

Görüşme BaşlatPaketleri İncele

Basit Eşitsizlik İpuçları – Basit Eşitsizlikler Ders Notları

Bu yazımızda Basit Eşitsizlik konusuna ait temel kavramlar ve soruları çözüm esnasında kullanılabilecek ipuçları yer alıyor.

3 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 4.03.2022
Basit Eşitsizlik İpuçları – Basit Eşitsizlikler Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz? Bu yazımızda Basit Eşitsizlik konusuna ait temel kavramlar ve soruları çözüm esnasında kullanılabilecek ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Ayşe Hoca tarafından hazırlandı. Ayşe Hoca, Matematik öğretmeni. Bir süredir de Kunduz eğitmenleri arasında öğrencilere yardımcı olmaya çalışıyor. Sana hatırlatmak istediği bir söz var: “Sabır, azim ve zaman tükenen kavramlardır. Onları yerinde ve akıllıca kullanırsanız yarınlarınızı en güzel şekilde inşa edebilirsiniz.”


Basit Eşitsizlikler Konu Anlatımı

Aralık Gösterimleri
basit eşitsizlik aralık gösterimleri
sayı doğrusu aralık

Basit Eşitsizlik Tanımı
basit eşitsizlik tanımı

Basit Eşitsizliklerin Özellikleri – Eşitsizlik Kuralları
basit eşitsizliklerin önemi
eşitsizlik kuralları
basit eşitsizlik örnek soru çözümü
eşitsizlik özellikleri

Basit Eşitsizlikler Soru Çözümü

Basit Eşitsizlikler, Matematik 9. sınıf konuları içerisinde önemli bir yere sahip. Eşitsizlik konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Temel kavramlar, Basit Eşitsizlik formülleri tanım olarak basit görünse de, pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Matematik konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, Basit Eşitsizlikler konulu binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Daha fazla sorusu ve Basit Eşitsizlikler detaylı çözümlerini görmek istersen, aşağıdaki butona tıklayabilirsin! Uygulamamız içerisinden ücretsiz erişebileceğin soru ve çözümler ile, bu konudaki hakimiyetini arttırman mümkün!

Olduğuna göre, x in alabileceği kaç farklı tam sayı değeri vardır?

LİSE MATEMATİK

BASİT EŞİTSİZLİKLER

Olduğuna göre, x in alabileceği kaç farklı tam sayı değeri vardır?

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak her zaman yanındayız!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL