Felsefe
Felsefe Grubu
Konu Anlatımı Yazıları
Uncategorized
YKS

Bilgi Felsefesi – Felsefe Grubu Ders Notları

Bilginin Doğruluk Ölçüleri, Doğru Bilgi, Bilginin Kaynağı... Bilgi Felsefesi konusu hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!

3 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 6.02.2022
Bilgi Felsefesi – Felsefe Grubu Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve özetlerine bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken ya da soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, ders notlarını senin için derliyoruz!📚 Bu yazımızda, Felsefe dersinin 10. sınıf konularından Bilginin Doğruluk Ölçüleri, Doğru Bilgi, Bilginin Kaynağı hakkında bilmen gerekenler ile Bilgi Felsefesi konusuna ait soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları Bilgi Felsefesi notlarında yer alıyor. Umarız eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan bu özet notları sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Nazlı Hoca tarafından hazırlandı. Nazlı Hoca, Uludağ Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunu. TYT Felsefe için hazırlamış olduğu ders anlatım ve soru çözüm içerikli videolarını Nazli Bilek Youtube kanalından izleyebilirsin.

📚📚📚

Bilgi Felsefesi

Bilginin Doğruluk Ölçüleri
 • Uygunluk
 • Yarar
 • Tutarlılık
 • Tümel Uzlaşım
 • Apaçıklık
bilginin doğruluk ölçüleri

📚📚📚

Doğru Bilgi Var mıdır? Bilgi Felsefesi Tablosu
doğru bilgi var mıdır?

📚📚📚

Bilginin Kaynağı Problemi
 • Rasyonalizm
 • Empirizm
 • Kritisizm
 • Entüisyonizm
 • Pragramatizm
 • Analitik Felsefe
 • Pozitivizm
 • Fenomenoloji
bilginin kaynağı problemi
Bilginin Doğruluk Ölçüleri, Doğru Bilgi, Bilginin Kaynağı... Bilgi Felsefesi konusu hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada! rasyonalizm socrates platon aristotales descartes hegel
Bilginin Doğruluk Ölçüleri, Doğru Bilgi, Bilginin Kaynağı... Bilgi Felsefesi konusu hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada! empirizm john locke david hume berkeley
Bilginin Doğruluk Ölçüleri, Doğru Bilgi, Bilginin Kaynağı... Bilgi Felsefesi konusu hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada! kritisizm kant entüisyonizm pragmatizm
Bilginin Doğruluk Ölçüleri, Doğru Bilgi, Bilginin Kaynağı... Bilgi Felsefesi konusu hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada! analitik felsefe wittgeinstein pozitivizm auguste comte fenomenoloji edmund husserl

📚📚📚

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Bilgi Felsefesi konusunda bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Bu konu, Felsefe dersi için ilk ve temel konulardan biri olduğu için iyice pekiştirmen önemli. Bilginin Doğruluk Ölçüleri, Doğru Bilgi, Bilginin Kaynağı gibi alt başlıklar pek çok bilgi ve kavram içeriyor. Bu da daha çok soru tipini barındırdığı anlamına gelir. Bu konudan direkt soru gelebildiği gibi, farklı konuların da içinde sıkça geçtiğini görüyoruz. Ders Felsefe olunca bu kavramlar, her zaman karşımıza çıkabilir! TYT ve AYT Felsefe Grubu testlerinde de sıklıkla sorulması tercih edilen konulardan biri.

Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Felsefe dersindeki netleri yükseltmedeki anahtar, okumalarını yaptıktan sonra bolca soru çözmek ve yapılamayan soruların doğrusunu öğrenmek. Kunduz’da şu ana kadar, Felsefe dersinden binlerce soru alanında uzman Felsefe eğitmenleri tarafından çözüldü. Daha fazla Bilgi Felsefesi sorusu ve detaylı çözümlerini görmek istersen, aşağıdaki butona tıklayabilirsin! Uygulamamız içerisinden ücretsiz erişebileceğin soru ve detaylı çözümler ile, bu konudaki hakimiyetini arttırman mümkün!

☀️☀️☀️

Her ders için değişmeyen kilit nokta bol bol soru çözümü ile pratik yapmak. Çözemediğin sorulara yanıt bulmak istiyorsan sınava hazırlık sürecinde Kunduz hep yanında! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin.
Uygulamada senin için hazırlanmış , tüm konuları öğrenebileceğin premium içerik ders videolarını incelemeyi unutma!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL