Doğa ve Kimya
Kimya
Konu Anlatımı Yazıları
YKS

Çevre Kirliliği – Çevre Kimyası Ders Notları

Asit Yağmurları, Su, Toprak, Hava ve Çevre Kirliliği, Sera Etkisi... Çevre Kimyası hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!

4 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 4.09.2020
Çevre Kirliliği – Çevre Kimyası Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken ya da soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, ders notlarını senin için derliyoruz!? Bu yazımızda Çevre Kimyası, Kirlilikler, Asit Yağmurları, Çevre Kirliliği, Su Kirliliği, Toprak Kirliliği, Hava Kirliliği, Sera Etkisi ve çok daha fazlası hakkında bilmen gerekenler ile Çevre Kimyası konusuna ait soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Gülsema Hoca tarafından hazırlandı. Gülsema Hoca, Kandilli Kız Anadolu Lisesi mezunu ve Marmara Üniversitesi Kimya Bölümü son sınıf öğrencisi. Öğrencilerle bilgilerini paylaşmaya çalışarak onlara faydalı olmaya çalışıyor.

ÇEVRE KİMYASI

ÇEVRE KİRLİLİĞİ

KİMYA

Çevre Kimyası: Çevre Kirliliği – Sera Etkisi

Çevre Kimyası
çevre kirliliği
çevre kirliliği

???

Kirlilikler
  • Asit Yağmurları
  • Hava Kirliliği
  • Su Kirliliği
  • Toprak Kirliliği
asit yağmurları
çevre kirliliği
su kirliliği
toprak plastik gübre tarım ilacı

???

Sera Etkisi
sera etkisi

sera etkisi

???

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Çevre Kimyası konusunda bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Çevre Kimyası konusu, Kimya testi için temel konulardan biri olduğu için iyice pekiştirmen önemli. Çevre Kimyası, Kirlilikler, Asit Yağmurları, Çevre Kirliliği, Su Kirliliği, Toprak Kirliliği, Hava Kirliliği, Sera Etkisi gibi alt başlıklar pek çok bilgi ve kavram içeriyor. Bu da daha çok soru tipini barındırdığı anlamına gelir. Bu konudan direkt soru gelebildiği gibi, farklı konuların da içinde sıkça geçtiğini görüyoruz. TYT ve AYT Kimya’da sıklıkla sorulması tercih edilen konulardan biri.

Sera etkisi ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

KİMYA

ÇEVRE KİRLİLİĞİ

Sera etkisi ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kimya netleri yükseltmedeki anahtar bolca soru çözmek ve yapılamayan soruların doğrusunu öğrenmek. Kunduz’da şu ana kadar, Çevre Kimyası konulu binlerce soru alanında uzman Kimya eğitmenleri tarafından çözüldü. Daha fazla Çevre Kimyası sorusu ve detaylı çözümlerini görmek istersen, aşağıdaki butona tıklayabilirsin! Uygulamamız içerisinden ücretsiz erişebileceğin soru ve detaylı çözümler ile, bu konudaki hakimiyetini arttırman mümkün!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL