EBOB – EKOK Formülleri – EBOB – EKOK Ders Notları

Bu yazımızda EBOB - EKOK formülleri, konuya ait temel kavramlar ve soruları çözüm esnasında kullanılabilecek ipuçları yer alıyor.

4 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 4.01.2022
EBOB – EKOK Formülleri – EBOB – EKOK Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!📚 Bu yazımızda 9. sınıf ve TYT konularından EBOB – EKOK formülleri, konuya ait temel kavramlar ve soruları çözüm esnasında kullanılabilecek ipuçları yer alıyor. Umarız sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Barış Hoca tarafından hazırlandı.

Bölünebilme Kuralları

EBOB EKOK Kavramları

Lise Matematik

EBOB – EKOK Formülleri – EBOB – EKOK Özet Konu Anlatımı

EBOB nedir? EBOB nasıl bulunur? EKOK nedir? EKOK nasıl bulunur?

ebob ekok formülleri

Bölünebilme Kuralları

0 ile bölünebilme kuralı, 1 ile bölünebilme kuralı, 2 ile bölünebilme kuralı, 3 ile bölünebilme kuralı, 4 ile bölünebilme kuralı, 5 ile bölünebilme kuralı, 8 ile bölünebilme kuralı, 9 ile bölünebilme kuralı, 11 ile bölünebilme kuralı…

bölünebilme kuralları
5 ile bölünebilme 2 ile bölünebilme 3 ile bölünebilme
9 ile bölünebilme
8 ile bölünebilme 1 ile bölünebilme

🚨EBOB – EKOK Püf Noktaları
ebob - ekok formülleri püf noktaları
ebob -ekok formülleri püf noktaları

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

EBOB – EKOK konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Temel kavramlar, EBOB – EKOK formülleri tanım olarak basit görünse de, pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Matematik konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, EBOB – EKOK konulu binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Aşağıdan soruları inceleyebilirsin!

x, y, z pozitif tamsayılar olmak üzere  x + y + z toplaminin en küçük değeri kaçtır?

Lise Matematik

EBOB – EKOK

x, y, z pozitif tamsayılar olmak üzere x + y + z toplaminin en küçük değeri kaçtır?

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak her zaman yanındayız!

☀️☀️☀️

Her ders için değişmeyen kilit nokta bol bol soru çözümü ile pratik yapmak. Çözemediğin sorulara yanıt bulmak istiyorsan sınava hazırlık sürecinde Kunduz hep yanında! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin.

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL