Hız Problemi – Hareket Problemleri Ders Notları

Bu yazımızda Hız Problemi ile ilgili açıklamalar ve Hareket problemleri çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor.

8 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 5.06.2020
Hız Problemi – Hareket Problemleri Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!📚 Bu yazımızda Hız Problemi ile ilgili açıklamalar ve Hareket problemleri çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar Kunduz eğitmenlerimiz Doğan Hoca ve Birce Hoca, Kadriye Hoca ve Ahmet Hoca tarafından hazırlandı. Doğan Hoca, 1990 İnönü Matematik mezunu. 30 yıldır belli bir süre MEB’de çalışmış. Son 20 yıldır ise özel okul ve kurslarda çalışıyor, özel ders veriyor. Kadriye Hoca, Afyonkarahisar Dazkırı Lisesi ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesitesi Matematik Bölümü mezunu. Tüm sınava hazırlanan öğrencilere bu zorlu süreçte bir nebze de olsa katkıda bulunmak adına elimden gelen yardımı yapmaya çalışıyor.

Denklem ve Eşitsizlik Problemleri

Hareket Problemleri 1

Lise Matematik

Hız Problemleri Nasıl Çözülür?

HIZ problemleri nasıl çözülür
çembersel hareket
ortalama hız
hareket problemleri tünel
ortalama hız

Hareket Problemleri Çözüm İpuçları – Hız Problemleri Çözümlü Sorular
yol zaman
hız problemleri
matematik örnek soru çözümü
karşılaşma soruları
yetişme soruları
dairesel hareket
aynı yönde hareket
dairesel pist
nehirde hareket
nehir soruları
hız problemi
hız problemi
hız problemi
tren soruları
hız problemi
hız problemi
hız problemi
hız problemi

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Hız Problemi konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Yol ve Hız hesaplamaları nasıl yapılır öğrendikten sonra, formüller ve kavramlar tanım olarak basit görünse de, bu konu pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Matematik Konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, Hareket Problemleri ve Hız Problemleri konulu binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Aşağıdan soruları inceleyebilirsin!

A dan C ye hareket eden bir hareketli A dan B ye 60 km/sa ortalama hızla ve B den C ye 80 km/sa ortalama hızla giderek AC yolunu 9 saatte alıyor.

Lise Matematik

Hareket Problemleri

A dan C ye hareket eden bir hareketli A dan B ye 60 km/sa ortalama hızla ve B den C ye 80 km/sa ortalama hızla giderek AC yolunu 9 saatte alıyor.

☀️☀️☀️

Her ders için değişmeyen kilit nokta bol bol soru çözümü ile pratik yapmak. Çözemediğin sorulara yanıt bulmak istiyorsan sınava hazırlık sürecinde Kunduz hep yanında! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin.

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL