Hayalindeki netler. İhtiyacın olan her şey. Tek platform.

Soru çözüm, yayın seti, birebir rehberlik, canlı dersler ve daha fazlası Kunduz’da. Şimdi al, netlerini artırmaya başla.

Görüşme BaşlatPaketleri İncele

Kare Alan Formülü – Dörtgenler Kare Ders Notları

Kenar, Köşe, Açı, Açıortay, Köşegen Özellikleri, Kare Alan Formülü... Kare hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!

2 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 19.04.2022
Kare Alan Formülü – Dörtgenler Kare Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken ya da soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, Geometri dersinin her konusunda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, ders notlarını senin için derliyoruz! Bu yazımızda Karenin Kenar, Köşe, Açı, Açıortay, Köşegen Nedir ve Özellikleri, Karenin Alanı Nasıl Bulunur, Karedeki Eş Üçgenler, Kare Özellikleri ve çok daha fazlası hakkında bilmen gerekenler ile Kare konusuna ait soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Pınar Hoca tarafından hazırlandı. Pınar Hoca, Marmara Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu ve 9 yıllık MEB öğretmeni. Matematik notları ve soruları paylaştığı bir Instagram sayfası var: @matematikpinari, Matematik konu anlatımı ve rehberlik için YouTube kanalı ise: Matematik Pınarı

Kare: Köşegen – Açı – Kare Alan Formülü – Karenin Alanı Nasıl Bulunur?

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Dörtgenler – Kare konusunda bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Dörtgenler – Kare konusu, TYT ve AYT Matematik testlerindeki Geometri kısmı için temel konulardan biri olduğundan iyice pekiştirmen önemli. Karenin özelliklerine hakim olman alan hesaplama sorularında çok işine yarayacaktır. Karenin Özellikleri, Kenar, Köşe, Açı, Açıortay, Köşegen Özellikleri, Kare Alan Formülü, Karedeki Eş Üçgenler gibi alt başlıklar pek çok bilgi ve kavram içeriyor. Bu da daha çok soru tipini barındırdığı anlamına gelir. Bu konudan direkt soru gelebildiği gibi, farklı konuların da içinde sıkça geçtiğini görüyoruz. Dikdörtgenin alanı ile ilgili sorularda da bu bilgileri kullanabilirsin. TYT ve AYT Geometri testlerinde sıklıkla sorulması tercih edilen konulardan biri.

Yukarıdaki verilere göre, karelerin alanları toplamı kaç santimetrekaredir?

GEOMETRİ

KARE ALAN FORMÜLÜ

Yukarıdaki verilere göre, karelerin alanları toplamı kaç santimetrekaredir?

Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Geometri Konu Anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Geometri netleri yükseltmedeki anahtar bolca soru çözmek ve yapılamayan soruların doğrusunu öğrenmek. Kunduz’da şu ana kadar, Dörtgenler – Kare konulu binlerce soru alanında uzman Matematik & Geometri eğitmenleri tarafından çözüldü. Daha fazla Dörtgenler – Kare sorusu ve detaylı çözümlerini görmek istersen, aşağıdaki butona tıklayabilirsin! Uygulamamız içerisinden ücretsiz erişebileceğin soru ve detaylı çözümler ile, bu konudaki hakimiyetini arttırman mümkün!

 

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL