Karışım Yüzdesi Hesaplama – Karışım Problemleri Ders Notları

Bu yazımızda Karışım Yüzdesi hesaplama hakkında açıklamalar ve Karışım Problemleri çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor.

4 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 5.03.2022
Karışım Yüzdesi Hesaplama –  Karışım Problemleri Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!📚 Bu yazımızda Karışım Problemleri çözerken işine yarayacak Karışım Yüzdesi hesaplama hakkında açıklamalar ve Karışım Problemleri çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar Doğan Hoca, Birce Hoca, Asım Hoca ve Kadriye Hoca tarafından hazırlandı. Doğan Hoca, 1990 İnönü Matematik mezunu. 30 yıldır belli bir süre MEB’de çalışmış. Son 20 yıldır ise özel okul ve kurslarda çalışıyor, özel ders veriyor. Asım Hoca, ODTÜ Matematik ve Erciyes Matematik eğitimi yüksek lisans mezunu 21 yıllık öğretmen. Kadriye Hoca ise Afyonkarahisar Dazkırı Lisesi ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesitesi Matematik Bölümü mezunu. Tüm sınava hazırlanan öğrencilere bu zorlu süreçte bir nebze de olsa katkıda bulunmak adına elinden gelen yardımı yapmaya çalışıyor.


Karışım Yüzdesi Hesaplama

karışım problemleri
karışım yüzdesi nasıl hesaplanır
saf madde toplam madde oran tuzlu su
karışım problemleri
karışım problemleri örnek soru çözümü
tuzlu su tuz oranı şeker oranı

Karışım Problemleri Soru Çözümü
Karışım Problemleri Örnek Soru Çözümü
karışım yüzdesi nasıl hesaplanır
karışım yüzdesi nasıl hesaplanır
karışım yüzdesi nasıl hesaplanır
karışım yüzdesi nasıl hesaplanır

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Karışım Problemleri konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Karışım Problemleri 9. sınıf Matematik Problemler içinde önemli bir yere sahip. Karşım yüzdesi hesaplama kısmını öğrendikten sonra formüller ve kavramlar tanım olarak basit görünse de, bu konu pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Matematik konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, Karışım Problemleri konulu binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Aşağıdan soruları inceleyebilirsin!

% 30'u tuz olan bir tuzlu su karışımının %40'ı buharlaştırılarak yerine aynı miktarda % 40' tuz olan tuzlu su karışımı ekleniyor.

Lise Matematik

Karışım Problemleri

% 30’u tuz olan bir tuzlu su karışımının %40’ı buharlaştırılarak yerine aynı miktarda % 40′ tuz olan tuzlu su karışımı ekleniyor.

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak her zaman yanındayız!

☀️☀️☀️

Her ders için değişmeyen kilit nokta bol bol soru çözümü ile pratik yapmak. Çözemediğin sorulara yanıt bulmak istiyorsan sınava hazırlık sürecinde Kunduz hep yanında! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin.

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL