Felsefe Grubu
Konu Anlatımı Yazıları
Mantık
Uncategorized
YKS

Kavram – Felsefe Grubu Mantık Ders Notları

Terim, Kimlik, Kaplam, İçlem, Beş Tümel, İlinti, Tam ve Eksik Girişimlik... Kavram hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!

3 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 21.09.2020
Kavram – Felsefe Grubu Mantık Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve özetlerine bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken ya da soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken Felsefe Grubu – Mantık dersinin özetlerini, ipuçlarını, ders notlarını senin için derliyoruz!? Bu yazımızda, Felsefe Grubu – Mantık dersinin konuları Terim, Nelik, Gerçeklik, Kimlik, Kaplam, İçlem, Eşitlik, Ayrılık, Beş Tümel, Ayrım, Özgüllük, İlinti, Tam Girişimlik, Eksik Girişimlik ve çok daha hakkında bilmen gerekenler ile Kavram konusuna ait soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Ayşenur Hoca tarafından hazırlandı.

???

Kavram

Terim, Kimlik, Kaplam, İçlem, Beş Tümel, İlinti, Tam ve Eksik Girişimlik... Kavram hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!
nelik gerçeklik  kimlik
kaplam ve içlem kavram
Terim, Kimlik, Kaplam, İçlem, Beş Tümel, İlinti, Tam ve Eksik Girişimlik... Kavram hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!
beş tümel kavram
eşitlik ayrılık girişimlik
kavram

???

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Felsefe Grubu – Mantık dersinde bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Bu konu, Felsefe ve Mantık dersi için ilk ve temel konulardan biri olduğu için iyice pekiştirmen önemli. Terim, Nelik, Gerçeklik, Kimlik, Kaplam, İçlem, Eşitlik, Ayrılık, Beş Tümel, Ayrım, Özgüllük, İlinti, Tam Girişimlik, Eksik Girişimlik gibi alt başlıklar pek çok bilgi ve kavram içeriyor. Bu da daha çok soru tipini barındırdığı anlamına gelir. Bu konudan direkt soru gelebildiği gibi, farklı konuların da içinde sıkça geçtiğini görüyoruz. Ders Felsefe olunca bu kavramlar ve bilgiler, her zaman karşımıza çıkabilir! AYT Felsefe Grubu testlerinde de sıklıkla sorulması tercih edilen konulardan biri.

Protagoras'ın bu görüşü aşağıdakilerden hangisine ters düşmektedir?

FELSEFE

KAVRAM

Protagoras’ın bu görüşü aşağıdakilerden hangisine ters düşmektedir?

Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Felsefe Grubu dersindeki netleri yükseltmedeki anahtar, okumalarını yaptıktan sonra bolca soru çözmek ve yapılamayan soruların doğrusunu öğrenmek. Kunduz’da şu ana kadar, Felsefe Grubu dersinden binlerce soru alanında uzman Felsefe eğitmenleri tarafından çözüldü. Daha fazla Kavram konusuna ait sorusu ve detaylı çözümlerini görmek istersen, aşağıdaki butona tıklayabilirsin! Uygulamamız içerisinden ücretsiz erişebileceğin soru ve detaylı çözümler ile, bu konudaki hakimiyetini arttırman mümkün!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL