Logaritma Grafiği Nasıl Çizilir? Logaritmanın Grafiği Ders Notları

Logaritma Grafiği nasıl çizilir? Logaritmanın Grafiği ve Grafik yorumlanması hakkında bilmen gerekenler ve soru ipuçları burada!

2 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 12.06.2020
Logaritma Grafiği Nasıl Çizilir? Logaritmanın Grafiği Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!? Bu yazımızda Logaritma Grafiği Nasıl Çizilir, Log Grafiği Nasıl Çizilir? Logx Grafiği Nasıl Çizilir? soruları hakkında bilmen gerekenler ve Logaritmanın Grafiği sorularını çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu özet notları sana hem okuldaki 12. sınıf sınavlarında hem de AYT’de yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenlerimiz Muzaffer Hoca ve Selime Hoca tarafından hazırlandı. Muzaffer Hoca, 2009 Ege Üniversitesi Matematik bölümü mezunu. 10 yıldır farklı özel kurumlarda Matematik öğretmeni olarak çalışıyor. Kunduz ile Eylül 2019’da tanışmış ve bu tarihten itibaren Kunduz’da ortaokul-lise matematik ve geometri branşlarında soru çözüyor. Selime Hoca ise Ortaöğretim matematik öğretmeni. 2008’de lisans eğitimini tamamladıktan sonra öğretmenliğe başlamış, çeşitli kolej ve dershanelerde görev almış.


Logaritma Grafiği Nasıl Çizilir?

logaritma grafiği nasıl çizilir
logaritmanın grafiği örnek soru

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Logaritmanın Grafiği konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Logaritma Grafiği Nasıl Çizilir kısmı tanım olarak basit görünse de, bu konu pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri ve kuralları öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekiyor. Matematik Konu Anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, Logaritmanın Grafiği binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Aşağıdan soruları inceleyebilirsin!

Analitik düzlemde verilen f(x) ve h(x) üstel fonksiyonlarının grafikleri aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi y eksenine göre birbirine simetriktir.

Lise Matematik

Logaritmanın Grafiği

Analitik düzlemde verilen f(x) ve h(x) üstel fonksiyonlarının grafikleri aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi y eksenine göre birbirine simetriktir.

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak her zaman yanındayız!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL