Logaritma Kuralları – Logaritma Ders Notları

Logaritma Kuralları nelerdir? Logaritma özllikleri, Logaritmik İfadelerde Dört İşlem ve Taban Değiştirme hakkında bilmen gerekenler ve soru ipuçları burada!

3 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 12.01.2022
Logaritma Kuralları – Logaritma Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!? Bu yazımızda Logaritma Kuralları hakkında bilmen gerekenler ve Logaritma soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Logaritma konusu Üstel Fonksiyon, Logaritmaya Giriş ve Doğal Logaritma gibi giriş konularıyla başlıyor. Bu konuları ve kavramları öğrenip pekiştirdikten sonra Logaritmanın Özelliklerini de öğrenerek soru çözmeye başlayabilirsin. Saydığımız kavramları ve özellikleri öğrenmek Üstel ve Logaritmik Denklemler, Eşitsizlikler ve Yeni Nesil Logaritma Soruları çözerken işine çok yarayacak. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenlerimiz Muzaffer Hoca ve Selime Hoca tarafından hazırlandı. Muzaffer Hoca, 2009 Ege Üniversitesi Matematik bölümü mezunu. 10 yıldır farklı özel kurumlarda Matematik öğretmeni olarak çalışıyor. Kunduz ile Eylül 2019’da tanışmış ve bu tarihten itibaren Kunduz’da ortaokul-lise matematik ve geometri branşlarında soru çözüyor. Selime Hoca ise Ortaöğretim matematik öğretmeni. 2008’de lisans eğitimini tamamladıktan sonra öğretmenliğe başlamış, çeşitli kolej ve dershanelerde görev almış.


Logaritma Konu Anlatımı ve Yeni Nesil Soru Çözümü

Logaritma Nedir? Logaritma Kuralları

logaritma fonksiyonu

Logaritma Özellikleri ve Logaritma Formülleri

özellikleri logaritma

Logaritma Özellikleri

logaritma çapma bölme işlemleri
örnek soru üslü sayılar

Taban Değiştirme
taban değiştirme
taban değiştirme örnek soru

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Logaritma Kuralları konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Logaritma formülleri, logaritmada dört işlem, taban değiştirme tanım olarak basit görünse de, bu konu pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Matematik Konu anlatımı videolarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, Logaritma konulu binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Daha fazla Logaritma sorusu ve detaylı çözümleri aşağıda!

 B kümesinin elemanları, pozitif tam sayılardan oluştuğuna göre; tüm elemanların içinde olduğu B kümesi aşağıdakilerden hangisidir?

MATEMATİK

LOGARTİMA KURALLARI

B kümesinin elemanları, pozitif tam sayılardan oluştuğuna göre; tüm elemanların içinde olduğu B kümesi aşağıdakilerden hangisidir?

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak her zaman yanındayız!

☀️☀️☀️

Sınava hazırlık uzun bir maraton. Kunduz ekibi olarak bu yolculukta yanında olmayı çok isteriz! Alanında uzman Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin.

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL