Mod Hesaplama – Modüler Aritmetik Ders Notları

Bu yazımızda Mod Hesaplama hakkında bilmen gerekenler ve Modüler Aritmetik soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor.

2 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 5.06.2020
Mod Hesaplama – Modüler Aritmetik Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!? Bu yazımızda Mod Hesaplama hakkında bilmen gerekenler ve Modüler Aritmetik soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Cihan Hoca tarafından hazırlandı. Cihan Hoca, 2014 Atatürk Üniversitesi mezunu. Geleceğimizin pınarı gençlere yardımcı olmak, hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için tecrübelerini paylaşıyor.


Mod Hesaplama – Modüler Aritmetik Özellikleri – Wilson Teoremi

mod hesaplama nasıl yapılır
wilson teoremi modüler aritmetik

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Modüler Aritmetik konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Mod hesaplama, formüller ve kavramlar tanım olarak basit görünse de, bu konu pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Matematik Konu Anlatımı videolarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, Modüler Aritmetik konulu binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Aşağıdan soruları inceleyebilirsin!

Aynı hastanede çalışan doktor Özgür ile hemşire Pelin sırasıyla 3 günde bir ve 4 günde bir nöbetçi olmaktadır.

Lise Matematik

Modüler Aritmetik

Aynı hastanede çalışan doktor Özgür ile hemşire Pelin sırasıyla 3 günde bir ve 4 günde bir nöbetçi olmaktadır.

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak her zaman yanındayız!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL