Geometri
Konu Anlatımı Yazıları
Üçgenler
Uncategorized
YKS

Muhteşem Dörtlü – İkizkenar Üçgen Ders Notları

Dik, Açıortay, Kenarortay, Yükseklik, Muhteşem Dörtlü... İkizkenar Üçgen hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!

2 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 15.02.2022
Muhteşem Dörtlü – İkizkenar Üçgen Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken ya da soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, Geometri dersinin her konusunda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, ders notlarını senin için derliyoruz! Bu yazımızda İkizkenar Üçgende Yükseklik, Açıortay, Kenarortay, Dik, Muhteşem Dörtlü ve çok daha fazlası hakkında bilmen gerekenler ile İkizkenar Üçgen konusuna ait soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. İkizkenar üçgen özellikleri çok sayıda soruda kullanabileceğin bir konu. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Pınar Hoca tarafından hazırlandı. Pınar Hoca, Marmara Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu ve 9 yıllık MEB öğretmeni. Matematik notları ve soruları paylaştığı bir Instagram sayfası var: @matematikpinari, Matematik konu anlatımı ve rehberlik için YouTube kanalı ise: Matematik Pınarı

İKİZKENAR ÜÇGEN

MUHTEŞEM DÖRTLÜ

GEOMETRİ

İkizkenar Üçgen: Muhteşem Dörtlü – Kenarortay – Açıortay

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Muhteşem Dörtlü konu anlatımımızın sonuna geldik. İkizkenar Üçgen konusunda bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. İkizkenar Üçgen konusu, TYT ve AYT Matematik testlerindeki Geometri kısmı için temel konulardan biri olduğundan iyice pekiştirmen önemli. İkizkenar Üçgende Dik, Açıortay, Kenarortay, Yükseklik, Muhteşem Dörtlü gibi alt başlıklar pek çok bilgi ve kavram içeriyor. Bu da daha çok soru tipini barındırdığı anlamına gelir. Bu konudan direkt soru gelebildiği gibi, farklı konuların da içinde sıkça geçtiğini görüyoruz. TYT ve AYT Geometri testlerinde sıklıkla sorulması tercih edilen konulardan biri.

Yukarıdaki verilere göre |AC| kaç cm'dir?

GEOMETRİ

MUHTEŞEM DÖRTLÜ

Yukarıdaki verilere göre |AC| kaç cm’dir?

Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Geometri netleri yükseltmedeki anahtar bolca soru çözmek ve yapılamayan soruların doğrusunu öğrenmek. Kunduz’da şu ana kadar, İkizkenar Üçgen konulu binlerce soru alanında uzman Matematik & Geometri eğitmenleri tarafından çözüldü. Daha fazla İkizkenar Üçgen sorusu ve detaylı çözümlerini görmek istersen, aşağıdaki butona tıklayabilirsin! Uygulamamız içerisinden ücretsiz erişebileceğin soru ve detaylı çözümler ile, bu konudaki hakimiyetini arttırman mümkün!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL