Parabol Formülleri ve Denklemleri – Parabol Ders Notları

Parabol Formülleri ve Parabol Denklemleri hakkında bilmen gerekenler ve Parabol soruları için işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları burada!

3 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 10.01.2022
Parabol Formülleri ve Denklemleri – Parabol Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!📚 Bu yazımızda Parabol Formülleri hakkında bilmen gerekenler ve Parabol soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenlerimiz Ayşe Hoca ve Selime Hoca tarafından hazırlandı. Ayşe Hoca Matematik öğretmeni ve bir süredir de Kunduz eğitmenleri arasında sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Selime Hoca, Ortaöğretim matematik öğretmeni. 2008’de lisans eğitimimi tamamladıktan sonra öğretmenliğe başlamış ve çeşitli kolej ve dershanelerde görev almış. Şu an aktif olarak bir kolejde devam ediyor öğretmenliğe.


Parabol Formülleri

parabol nedir

Eksen Noktalarını Bulma:

ekseni kestiği noktalar

Tepe Noktası Bilinen Parabol Denklemi – Parabolde Tepe Noktası Bulma – Parabol Tepe Noktası Formülü

parabol formülleri parabol grafiği parabol denklemleri

Konu anlatımları, sınav tavsiyeleri, rehberlik ve motivasyon içerikleri, güncel duyurular… Kunduz Blog, sınava dair ihtiyacın olan tüm içerikleri sana sunuyor. Şimdi e-mail bültenimize ücretsiz abone ol, hiçbir içeriğimizi kaçırma!

X Eksenini Kestiği Noktaları Bilinen Parabol Denklemi Formülleri:

parabol formülleri parabol grafiği parabol denklemleri

Parabol Örnek Soru Çözümü

 parabol örnek soru teğetin geçtiği nokta
parabol formülleri parabol grafiği parabol denklemleri parabol örnek soru

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Parabol konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Parabol Formülleri, Tepe Noktası, Deklem Yazma konuları, formüller ve kavramlar tanım olarak basit görünse de, bu konu pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Matematik onu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar Parabol konulu binlerce soru, alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Daha fazla Parabol sorusu ve detaylı çözümlerini görmek istersen, aşağıda!

Şekilde grafiği verilen f(x) parabolünün tepe noktası T(a, 4)'tür. f(x) parabolünün x eksenini kestiği noktalardan biri 10 ve [OT] 1 [TA] olduğuna göre, f(100) = f(k) eşitliğini sağlayan k değeri kaçtır?

Matematik

Parabol

Şekilde grafiği verilen f(x) parabolünün tepe noktası T(a, 4)’tür. f(x) parabolünün x eksenini kestiği noktalardan biri 10 ve [OT] 1 [TA] olduğuna göre, f(100) = f(k) eşitliğini sağlayan k değeri kaçtır?

☀️☀️☀️

Her ders için değişmeyen kilit nokta bol bol soru çözümü ile pratik yapmak. Çözemediğin sorulara yanıt bulmak istiyorsan sınava hazırlık sürecinde Kunduz hep yanında! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin.

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL