Polinom Katsayıları – Polinom Ders Notları

Bu yazımızda Polinom Katsayıları hakkında bilmen gerekenler ve Polinom soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor.

2 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 11.06.2020
Polinom Katsayıları – Polinom Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!? Bu yazımızda Polinom Katsayıları hakkında bilmen gerekenler ve Polinom soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!


Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Ahmet Hoca, Sena Hoca ve Selime Hoca tarafından hazırlandı. Selime Hoca, Ortaöğretim matematik öğretmeni. 2008’de lisans eğitimimi tamamladıktan sonra öğretmenliğe başlamasının ardından çeşitli kolej ve dershanelerde görev almış. Şu an aktif olarak bir kolejde öğretmenliğe devam ediyor. Seninle, Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözünü paylaşmak istiyor: “Matematik dünyadaki en masum uğraştır”.

Polinom Kavramı ve Polinomlarla İşlemler

Polinom Katsayılar Toplamı ve Sabit Terim

Lise Matematik

Polinom Genel Özellikleri – Polinom Katsayıları

polinom olma şartı katsayılar toplamı sabit terim polinom derecesi başkatsayı sabit polinom sıfır polinomu

İki Polinomun Eşitliği – Polinomlarda Dört İşlem:
polinomlarda dört işlem

polinom sorusu

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Polinom konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Polinomun genel özellikleri, polinom katsayıları, polinomlarda dörti işlem konuları, formüller ve kavramlar tanım olarak basit görünse de, bu konu pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Matematik Konu Anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, Polinom konulu binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Aşağıdan soruları inceleyebilirsin!

polinomlan birbirine eşit olduğuna göre, a+b+c toplamının en küçük değeri kaçtır?

Lise Matematik

Polinom Kavramı ve Polinomlarla İşlemler

polinomlan birbirine eşit olduğuna göre, a+b+c toplamının en küçük değeri kaçtır?

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak her zaman yanındayız!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL