Rasyonel Sayı Formülleri – Rasyonel Sayılar Ders Notları

Bu yazımızda Rasyonel Sayı formülleri, konuya ait temel kavramlar ve soruları çözüm esnasında kullanılabilecek ipuçları yer alıyor.

2 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 4.02.2022
Rasyonel Sayı Formülleri – Rasyonel Sayılar Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz! Bu yazımızda TYT konularından Rasyonel Sayı formülleri, konuya ait temel kavramlar ve soruları çözüm esnasında kullanılabilecek özet ipuçları yer alıyor. Umarız Rasyonel Sayılar Ders Notları sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Cihan Hoca tarafından hazırlandı. Cihan Hoca, 2014 Atatürk Üniversitesi mezunu. Geleceğimizin pınarı gençlere yardımcı olmak, hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için tecrübelerini paylaşıyor.

Sayı Kümeleri

Sayı Kümeleri

Lise Matematik

Rasyonel Sayı Formülleri – Rasyonel Sayılar Örnek Soru

rasyonel sayılar
rasyonel sayı formülleri

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Rasyonel Sayılar konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Temel kavramlar, Rasyonel Sayı formülleri tanım olarak basit görünse de, pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Matematik Konu Anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, Rasyonel Sayılar konulu binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Aşağıdan soruları inceleyebilirsin!

Buna göre toplamının ondalık açılımında virgülden sonraki 18. rakam kaçtır?

Lise Matematik

Sayı Kümeleri

Buna göre toplamının ondalık açılımında virgülden sonraki 18. rakam kaçtır?

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak her zaman yanındayız!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL