YKS Son 2 Ay Nasıl Çalışılmalı

Son 2 ayda YKS için neleri değiştirebilirsin? Bu yazımızda YKS'ye son 2 ay için çalışma taktiklerini ve ipuçlarını anlattık.

3 dakikalık okuma
Sonnur tarafından yazıldı, 6.04.2021
YKS Son 2 Ay Nasıl Çalışılmalı

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

YKS son 2 ay nasıl çalışmalı, nasıl taktiklerle ilerlenmeli senin için anlattık. Konu çalışmaları, test çözümleri, genel tekrarlar, deneme sınavları derken YKS için son 2 ay geldi! Şu ana kadar yapmış olduğun çalışmalarını toparlamak, deneme sınavları ile pratiklik kazanmak için yeterli vaktin var! Son 2 ayda YKS için neleri değiştirebilirsin? Bu yazımızda YKS’ye son 2 ay için çalışma taktiklerini ve ipuçlarını anlatıyoruz!


Eğer sınava 2 ay kala çalışmaya başlamak konusunda kafa yoruyorsan bu konuda tam senin için bir yazımız var. 2 ayda TYT bitirme programı yazımız ile TYT’yi hızlı bir şekilde halledebilirsin. Yazıya gitmek için tıkla! 

YKS Son 2 Ay Nasıl Çalışılmalı

Sene başından itibaren öğrenciler genelde TYT’ye ağırlık verir. TYT’de belli bir yere geldikten sonra AYT konularına, denemelerine başlarlar. Son 2 ay kala, TYT çalışmalarını biraz hafifletip AYT odaklı bir çalışma yürütmeni tavsiye ediyoruz. TYT için sıfırdan bir kitap alıp bitirmektense sadece denemelerde gördüğün eksiklerin üzerinden gidebilirsin. Puanını daha çok etkileyecek sınav AYT, konu derinliği açısından daha çok emek isteyen kısım da AYT. O nedenle bundan sonrası için AYT ağırlıklı bir program uygulamalısın.


Deneme sınavlarının önemi artıyor.

Çalıştığın konuları öğrenip öğrenmediğini test etmenin en güzel yolu deneme sınavları. Hem konu eksiklerini görmeni sağlıyor, hem de sınav stiline alışmanı kolaylaştırıyor. AYT anlamında konu eksiklerin kapandıkça da net artırma kısmında iyileşeceksin. ? TYT kısmında da süre kontrolü sağlamak, hız kazanmak ve net yükseltmek, bol bol deneme çözmekten geçiyor. Özellikle mezun adaylar için sabah saatlerinde deneme çözmelerini tavsiye ediyoruz, bu bir rutin oluşturulmasına katkıda bulunacaktır. Okula giden adaylar da hafta sonu sabahlarını deneme çözmeye ayırabilirler.


“Konularım yetişecek mi?” sorusu üzerinde bir baskı yaratmasın

Şu ana kadar tüm konuları çalışıp bitirmemiş olabilirsin, gayet normal. Konu eksiklerini düşündüğünde canın sıkılıyor olabilir. Ama şunu görmelisin ki, olay hangi konularının eksik olup olmaması değil, soru çözüp çözemediğin. Bu zamana kadar yeterince konu üzerinden ilerledin. Kalan zamanda deneme çözüp denemelerdeki yanlışlarının doğrusunu bir daha aynı hatayı yapmayacak şekilde düzeltmen gerekiyor. Tekrar aynı hatayı yapmayacağından emin olduktan sonra, o denemede o soruyu yanlış yaptığın için sevinebilirsin. Çünkü o sorunun aynısı sınavda da gelebilirdi. Yani ​​, şu an yapabildiğin kadar eksik soru kapatmalısın. Sınavda faydasını göreceksin. AYT için bazı konuların sınav haftasına kadar çalışıldığını göreceksin. Öğrenciler genelde sadece ezber-formül gerektiren konuları son haftalara bırakabiliyor. O nedenle “konuları bitirmek” kavramına çok takılmamalısın. Senin için bir konuyu bitirmek, sorularını çözebiliyor olmak olmalı.


YKS Son 2 Ay Nasıl Çalışılmalı : Motivasyon

Bahar aylarının gelmesi, havaların ısınması, sınavın yaklaşması sende bir stres ya da sıkılmışlık yaratabilir. Ama senin de farkında olduğu bir şey var: aşırı stres ve heyecan sana olumlu bir şey getirmiyor. Bunu yenebilecek tek kişi ise sensin. Kendine karşı hiçbir zaman acımasız davranmamalısın. Sınav sürecinde insanın en büyük engeli kendisi oluyor, kendine güvenmemesi ve negatif düşüncelerle zihnini doldurması. Bunları yenebilmek içinse kendine karşı daha anlayışlı olarak başlamalısın, hayallerinin motive ve güçlü birine ihtiyacı var unutma.

YKS son 2 ay nasıl çalışılmalı senin için anlattık. Zaman zaman bunalmalar yaşıyor olabilirsin. Son bir senedir yoğun olarak çalıştığın için bir yerden sonra bıkman çok doğal. Fark etmen gereken: bütün bu sıkılmalarının ve bunalmalarının çok kısa bir süre sonra bitecek olması. Evet yoruldun, evet çok fazla baskı var, belki bazı şeyleri yapman gerekirken içinde hiç istek kalmadı ama son dönemeçtesin. Derin bir nefes alıp o son dönemeçten de geçmen gerekiyor, sadece bir adım kaldı.

   

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL