TYT Kimya Konuları – TYT Kimya Soru Dağılımı 2023

TYT Kimya'da hangi konulardan sorumlusun? Hangi konulardan kaçar soru geliyor? 2022 TYT Kimya konuları senin için bu yazımızda!

2 dakikalık okuma
Sonnur tarafından yazıldı, 15.09.2021
TYT Kimya Konuları – TYT Kimya Soru Dağılımı 2023

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını yürütürken, sorumlu olduğun konu listesine göz atmanda fayda var.  Bu yazımızda 2023 TYT Kimya konuları ve örnek olması açısından 2023 TYT Kimya soru dağılımı yer alıyor. ayrıca konuların üstüne tıklayarak TYT kimya ders notları ve konu anlatımına ulaşabilirsin.

TYT Kimya Konuları 2023


TYT Kimya Soru Dağılımı

Konu Başlıkları201920202021
Kimya Bilimi011
Asit – Baz – Tuz111
Atomun Yapısı110
Periyodik Tablo101
Maddenin Halleri111
Kimyasal Hesaplamalar011
Karışımlar111
Kimyasal Türler Arası Etkileşimler111
Kimya Her Yerde100
Toplam777

TYT Kimya bize ne söylüyor?

TYT Kimya, genelde adayları şaşırtmayan ve kolaylığıyla bilinen bir sınav oluyor. Sorular temel atom – element – bileşik gibi kavramları bilinirliğini ölçmeye yönelik. Şunu hatırlatmakta fayda var ki TYT Kimya birikimli ilerleyen bir ders. Bazı TYT kimya konuları, öncekini bilmeden alamakta zorlanma ihtimalin var.

Örneğin Mol Kavramı konusunda eksiklerin varsa Gazlar konusu zorlaşıyor. O nedenle ilk konuları iyice öğrenmen ve pekiştirmen gerekir. Sayısal alan haricinde sadece TYT için Kimya dersine çalışıyorsan, her sene mutlaka soru gelen birkaç temel konudan çalışmalarına başlayabilirsin. Bu konulardan birine örnek olarak Atom – Periyodik Sistem konusunu verebiliriz. Sadece formülleri bilmek yetmez, sorularla harmanlayıp sindirmen gerekir. Bunun için de bol soru çözümü yapmalısın, yapamadığın soruların doğru çözümlerini de öğrenmelisin. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir!

☀️☀️☀️

Sınava hazırlık uzun bir maraton. Kunduz ekibi olarak bu yolculukta yanında olmayı çok isteriz! Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan soru çözümleri, binlerce sorunun ve çözümünün yer aldığı soru bankası ve premium içerik video konu anlatımlardan faydalanabilirsin!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL