Ders Çalışma Taktikleri
Rehberlik Yazıları
YKS Taktikleri

TYT Ne Zaman Bitmeli? – TYT İçin Tavsiyeler

TYT Konularımı ne zaman bitirmeliyim? Ne kadar sürede bitirmeliyim? TYT ne zaman bitmeli? sorularına cevap arıyorsan tavsiyelerimize göz atmalısın!

2 dakikalık okuma
Efşan tarafından yazıldı, 28.12.2021
TYT Ne Zaman Bitmeli? – TYT İçin Tavsiyeler

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

YKS hazırlık sürecinde olan öğrencilerin gündemini oldukça meşgul eden bir konu ile karşısındayız. Aklında TYT Konularımı ne zaman bitirmeliyim? Ne kadar sürede bitirmeliyim? TYT ne zaman bitmeli? vb. sorular canlanıyor olabilir.

Bu sorunun cevabının tek ve standart olmasını beklemek gerçek dışı olur. Çünkü her kişi kendi sınava hazırlık sürecini farklı deneyimliyor. Senin TYT konularını ne zaman bitirmen gerektiği sorusunun cevabı da sende!

TYT ne zaman bitmeli?

Ne zaman bitirdiğin kadar nasıl bitirdiğin önemli!

TYT konularını nasıl bitirdiğiniz hangi sürede bitirmiş olduğunuzdan çok daha önemli. Tam manasıyla anlamadan ve sindirmeden geçtiğin konuyu bitirmiş olarak saymak uygun olmaz. Bir konuda yaşadığın eksiklik denemelerde veyahut gelecek konularda karşına çıkabilir. Ancak şu atlanmamalı. TYT’yi bitirmeye çok fazla odaklanmak AYT’ye geçişi yavaşlatmamalı. AYT soruları TYT’nin yaklaşık 3 katı puan değerinde. Bu yüzden TYT’yi AYT’nin gölgesi gibi düşünüp her zaman onunla yürüyeceğini varsayabilirsin. Ancak tüm TYT konu çalışmalarını ortalama mart-nisan aylarında bitirmek deneme pratiği ve AYT’ye odaklanma için sana çok güzel bir zaman fırsatı sunacaktır.

TYT kaç ayda bitmeli ?

Bu soru önemli çünkü TYT her zaman pratik yapmak anlamında AYT ile beraber çalışılacak olsa da konu çalışmalarını belli bir sürede bitmesi önemli. Bu noktada senin konulardaki eksiklerin neler bunları tespit etmelisin. En baştan başlıyorsan tüm TYT konuların bir listesini çıkar ve duvarına/masana as. Ardından kendini tamamen verdiğinde kaç konu çalışabilirsin değerlendir. Örneğin haftada ortalama 10 konu genel olarak öğrencilerin uyabileceği bir program olabilir. Elbette okulun çok yoğunsa ve zamanın varsa biraz esnetilebilir. Böyle bir düzende yaklaşık 3 ayda TYT konu çalışmalarını tamamlayabilirsin. Ancak unutmamalısın ki sadece konu çalışmalarını tamaladın ve test çözdün. Sonrasında da TYT’de pratik yapmaya devam edeceksin.

TYT’yi hızlı bitirmek isteyen öğrenciler 2 ayda TYT bitirme programı yazımızı okuyabilir.

☀️☀️☀️

Çözemediğin sorulara yanıt bulmak istiyorsan sınava hazırlık sürecinde Kunduz hep yanında! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerinden faydalanabilirsin. Ayrıca dilersen TYT ve AYT nedir başlıklı yazımızı okuyarak TYT hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsin!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL